tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 O inwestycjach, ale nie tylko

 
Spotkanie władz gminy Sławno z sołtysami

W piątek, 19 lutego w siedzibie Urzędu Gminy w Sławnie odbyło się spotkanie wójta Tadeusza Wojciechowskiego z sołtysami. W posiedzeniu wzięli także udział przewodniczący Rady Gminy Bolesław Wiktorowicz, zastępca wójta Stanisław Ścierwicki, sekretarz gminy Zbigniew Wilk i skarbnik Mirosława Śmigiel.
Podczas narady przedstawiono informacje dotyczące planu społeczno-gospodarczego gminy na 2010 r. Wójt Wojciechowski szczegółowo omówił zadania przyjęte do realizacji przez gminę w 2010 roku. Plan zakłada m.in. budowę oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej, budowę dróg oraz świetlic wiejskich. Gospodarz gminy poinformował również o planowanych na najbliższy okres inwestycjach w poszczególnych sołectwach. Podziękował sołtysom za zaangażowanie na etapie uzgadniania i projektowania tych zadań.
Podczas spotkania nie brakowało innych tematów. Zastępca wójta Stanisław Ścierwicki poinformował o zmianie odbiorcy padłych zwierząt. Od 1 marca odbiorem padłych zwierząt od rolników z terenu gminy Sławno będzie zajmować się PW AMBA Spółka z o.o. z Radzanowa. Wicewójt zapoznał ponadto sołtysów z pismem MRiRW w Warszawie dotyczącym ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich przez rolników.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (659) z dnia 26 Lutego 2010r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »