tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 O igrzyskach wiedzą niemal wszystko

 
Dwóch uczniów ZSO wystąpi w krajowym finale konkursu „90 lat na olimpijskim szlaku”Opoczyńska grupa podczas krajowego półfinału


W sobotę, 12 grudnia odbył się w Białymstoku półfinałowy etap Ogólnopolskiego Wielkiego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej pod hasłem „90 lat na olimpijskim szlaku”. Turniej organizowany jest przez Polski Komitet Olimpijski, a za cel ma popularyzację idei olimpijskiej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Tematyka konkursu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych obejmuje: osiągnięcia i wyniki polskich zawodników w letnich i zimowych Igrzyskach Olimpijskich od 1948 roku oraz problemy polskiego ruchu olimpijskiego.
W krajowym półfinale województwo łódzkie reprezentowali uczniowie trzech opoczyńskich szkół. W kategorii gimnazjalnej uczennica drugiej klasy Gimnazjum nr 2 Magdalena Lesiak zajęła ósme miejsce. Jej opiekunem był nauczyciel wf. Jacek Stępień.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wielki sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego. Michał Lesiak zajął miejsce piąte a Jacek Karasiński szóste, dzięki czemu obaj zakwalifikowali się do finału krajowego, który odbędzie się w Centrum Edukacji Olimpijskiej w Warszawie. Opiekunkami pierwszoklasistów były nauczycielka wf. Izabela Jaciubek i nauczycielka historii Anna Martyka.
Również bardzo dobre, miejsce zajął uczeń klasy drugiej Samorządowego LO przy ZSS nr 1 Patryk Pogoda. Do konkursu przygotowały go Halina Sosnowska i Danuta Karasińska.
Nasi reprezentanci wykazali się ogromną wiedzą z zakresu olimpizmu, a za swoje osiągnięcia otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (650) z dnia 22 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »