tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 O bezpieczeństwie wiedzą dużo

 
We wtorek, 9 kwietnia w Szkole Podstawowej w Drzewicy odbyły się gminne eliminacje XXXVI ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mistrzem gminy została drużyna SP w Radzicach DużychUczestnicy i organizatorzy gminnych eliminacji ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowymGłównym celem turnieju jest poprawa stanu bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszenie liczby ofiar wypadków komunikacyjnych z ich udziałem poprzez: * popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach * kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu * naukę podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej * popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów klas IV?VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Ma charakter wieloetapowy. Najpierw odbywają się eliminacje szkolne, które wyłaniają najlepsze drużyny w danej placówce. Później trzyosobowe reprezentacje przystępują do etapu międzyszkolnego (gminnego) i walczą o awans do szczeebla powiatowego.
W eliminacjach dla gminy Drzewica uczestniczyło pięć drużyn:
Szkoła Podstawowa w Drzewicy: Zuzanna Bartos, Maciej Białek i Małgorzata Serwańska, opiekun Jan Waśkiewicz.
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Domasznie: Aleksandra Szczepaniak, Karol Gapys i Bartłomiej Jarząbek, opiekun Robert Zaręba.
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych: Weronika Grzybek, Kacper Barski i Szymon Nowak, opiekunka Wiesława Reruch.
Szkoła Podstawowa w Brzustowcu: Patrycja Łukaszczyk, Łukasz Rogulski i Dominik Bogatek, opiekunka Renata Larenta.
Szkoła Podstawowa w Idzikowicach: Jakub Jaciubek, Jakub Zięba i Aleksander Szczepański, opiekunka Bożena Fiderek.
Gimnazjum im Jana Pawła II, jako jedyna szkoła gimnazjalna w gminie, nie musiało być reprezentowane. Do szczebla powiatowego wystawi bowiem drużynę, która zwyciężyła w etapie szkolnym.
Wtorkowy konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań. Test dotyczył znajomości zasad i przepisów ruchu pieszego i rowerowego, znaków drogowych, różnych sytuacji w ruchu drogowym (m.in. na skrzyżowaniu) oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Dariusz Sobczyk ? funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji, Andrzej Krzyżanowski ? dyrektor Zespołu Ekonomiczno?Administracyjnego Szkół, Bożena Fiderek ? nauczycielka SP w Idzikowicach. Po dokonaniu oceny jury ogłosiło wyniki.
W kategorii drużynowej najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Radzicach Dużych. Mistrzowie gminy zdobyli 59 pkt. Drugie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej w Drzewicy (53 pkt), na trzeciej pozycji został sklasyfikowany zespół Szkoły Podstawowej w Idzikowicach (52 pkt). Czwarta była drużyna Szkoły Podstawowej w Brzustowcu (49 pkt) a piąta ekipa Szkoły Podstawowej w Domasznie (46 pkt).
Indywidualnie zwyciężyła Weronika Grzybek (SP w Radzicach Dużych) z dorobkiem 21 pkt. Drugie miejsce wywalczył Szymon Nowak (SP w Radzicach Dużych), trzecią lokatę zajęła Małgorzata Serwańska (SP w Drzewicy). Oboje zgromadzili po 20 pkt.
W związku z uzyskaniem jednakowej liczby punktów przez Szymona Nowaka, Małgorzatę Serwańską a także Jakuba Jaciubka doszło do dogrywki. Najwięcej dodatkowych punktów (9) zdobył Szymon i to on zajął drugą pozycję w turnieju. Małgosia uzyskała w dogrywce 7 pkt, dzięki czemu ogólnie została sklasyfikowana na trzecim miejscu.
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta oraz Lokalną Grupę Działania ?Nad Drzewiczką". Dyplomy za udział odebrały wszystkie drużyny uczestniczące w konkursie. Wraz z organizatorami w dekoracji uczestniczył burmistrz Janusz Reszelewski.
W eliminacjach powiatowych gminę Drzewica będą reprezentowały drużyna Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych (Weronika Grzybek, Szymon Nowak, Kacper Barski wraz z opiekunką Wiesławą Reruch) oraz drużyna Gimnazjum im. Jana Pawła II w składzie: Hubert Zaręba, Adam Gąsiorowski i Natalia Stępień, opiekunka Izabelą Matysiak. Życzymy powodzenia.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (822) z dnia 12 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »