tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 O bezpieczeństwie w "czwórce"

 
W minionym tygodniu w ramach cyklu "Bezpieczny przedszkolak" odbyło się w Przedszkolu nr 4 spotkanie z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego KPP, aspirantem Wiesławem Stępniem


Wizyta miała na celu przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa w poruszaniu się po drodze oraz bezpiecznego przewożenia dzieci w pojazdach. Policjant opowiadał także przedszkolakom o tym jak powinni zachowywać się podczas przebywania w domu, przedszkolu i na placu zabaw, by nie stanowić zagrożenia dla siebie i innych. Zwrócił szczególną uwagę na to, jak ma zareagować dziecko zaatakowane przez groźnego psa. W tym celu omówił i zademonstrował pozycję bezpieczną chroniącą przed niebezpieczeństwem ze strony zwierząt.
Dodatkowym atutem i nie lada atrakcją spotkania było oglądanie wozu policyjnego. Dzieci miały możliwość wcielić się w rolę funkcjonariusza i zasiąść za kierownicą radiowozu, a nawet samodzielnie włączyć syrenę i światła. Ponadto aspirant zademonstrował swoje umundurowanie, a przedszkolaki z bliska zapoznały się z niezbędnymi w jego pracy atrybutami, tj. lizakiem, kajdankami i gwizdkiem. Dzieciaki wraz ze swoją nauczycielką Katarzyną Siedlecką podziękowały za spotkanie i obiecały, że będą ostrożne na drodze. Oby dotrzymały danego słowa!


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (849) z dnia 18 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »