tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 O Koperniku w Radzicach

 
W poniedziałek, 20 lutego uroczyście obchodzono dzień patrona Szkoły Podstawowej w RadzicachWystępy i konkursy były poświęcone postaci patronaKolejna, 539. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika stanowiła okazję do przybliżenia społeczności uczniowskiej postaci wielkiego polskiego astronoma. Z tej racji w świetlicy, bibliotece i klasopracowaniach pojawiły się okolicznościowe gazetki o patronie szkoły.
Głównym punktem obchodów był montaż słowno?muzyczny w wykonaniu uczniów z klasy V, poświęcony wybitnemu uczonemu. Zorganizowano konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku. W konkursie brali udział przedstawiciele wszystkich klas: Kamilka Barul i Zuzia Nowak z zerówki, Amelka Kałużna i Weronika Grudzień z kl. I, Małgosia Wójcik i Ola Szczepańska z kl. II, Marlenka Nowak i Julka Tomczyk z kl. III, Zuzia Wosek i Dominika Majcherek z kl. IV, Ola Oratyńska i Wiktoria Wrzosek z kl. V, Mateusz Nowak i Gabrysia Zaniat z kl V. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące życia i dorobku naukowego astronoma.
Do najciekawszych punktów programu należały także prezentacje artystyczne klas 0?VI i konkurs dla publiczności. Rozgrywki sportowe klas IV?VI, bal karnawałowy wraz z konkursem na najpiękniejszy strój to kolejne atrakcje obchodów. Za udział w konkursach uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Święto patrona było również okazją do zaprezentowania portretów Kopernika, wykonanych przez uczniów klas 0?III. Jury najwyżej oceniło umiejętności plastyczne Roksany Karbownik (oddział przedszkolny), Kuby Szymańskiego (kl. I), Roksany Kasickiej (kl. II) i Marlenki Nowak (kl. III).
Galowe stroje uczniów, udekorowane sale lekcyjne, świetlica i korytarze przypomniały wszystkim o wielkim polskim uczonym. Dyrektorka szkoły Dorota Królik wskazała uczniom patrona jako wzór do naśladowania w nauce i życiu.
Obchody zorganizowały nauczycielki Maryla Barul, Barbara Kaszuba i Małgorzata Komar oraz wychowawcy klas. Pieczę nad całością sprawował samorząd szkolny.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (763) z dnia 24 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »