tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 OPS podsumował projekt

 
W czwartek, 25 listopada odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Praca i edukacja szansą lepszego życia”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego realizacją zajmował się Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie

Konferencja rozpoczęła się od powitania przybyłych gości przedstawicieli władz miasta, powiatu, instytucji działających z bezrobotnymi, pracowników OPS oraz beneficjentów projektu. Wszystkich przywitała kierowniczka OPS, Jadwiga Oleksik.
W dalszej części spotkania zaprosiła do obejrzenia prezentacji multimedialnej podsumowującej działania podjęte w ramach projektu. Przygotowano także film przedstawiający poszczególne etapy.
Projekt skierowany był do osób zamieszkujących na terenie gminy Opoczno, korzystających z pomocy społecznej w OPS lub będących członkami ich rodzin, w wieku aktywności zawodowej, które są osobami nieaktywnymi zawodowo lub bezrobotnymi. W ramach jego realizacji uczestnikom zaproponowano różne formy wsparcia mające im pomóc znaleźć zatrudnienie na rynku pracy. Beneficjenci brali udział w takich szkoleniach zawodowych, jak: nowoczesny handlowiec z obsługą kas fiskalnych i minimum sanitarnym (7 osób), pracownik biurowy z obsługą komputera (12), kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym i wymianą butli gazowej (7), stylistka, wizażystka, kosmetyczka (9), akwizytor, sprzedawca (7), kucharz (8). 21 uczestnikom zaproponowano zrobienie kursu prawa jazdy kat. B – sześciu z nich udało się zdobyć takie uprawnienia, 2 osoby zdobyły prawo jazdy kat. C.
Uczestnicy projektu mogli także korzystać z porad zawodowych, m.in. z pomocy w sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych, poradnictwa psychologicznego, mającego na celu podniesienie poziomu samooceny oraz wiary we własne siły oraz z pomocy prawnej.
Kulminacyjnym momentem uroczystości było wręczenie certyfikatów potwierdzających nabycie dodatkowych kwalifikacji.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (699) z dnia 3 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »