tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Nowy przewodniczący

 

Zdzisława Wojciechowskiego przedstawiać nie trzeba. Na trwałe wpisał się w pejzaż opoczyński. Jednak po wyborze na przewodniczącego Rady Miejskiej warto bliżej poznać człowieka, który miał i ma spory wpływ na życie w Opocznie.
Zdzisław Wojciechowski urodził się w 1960 roku w Bukowcu Opoczyńskim i tam mieszka do dzisiaj. Cała jego rodzina, i ze strony ojca i ze strony matki pochodzi z Bukowca Opoczyńskiego. Mieszkają tam co najmniej od trzech pokoleń. Ukończył Szkołę Podstawową w Bukowcu a następnie Zespół Szkół Zawodowych w Mroczkowie Gościnnym, zdobywając zawód mechanika maszyn rolniczych. W 1996 roku ukończył egzaminem państwowym kurs wędliniarski. I znowu ciekawostka. Ma również uprawnienia operatora maszyn budowlanych i spawacza, zarówno gazowego jak i elektrycznego. Wspólnie z pochodzącą z Brzustówka żoną Wiesławą założyli firmę w 1990 roku. Zatrudniała wówczas dwóch pracowników i zajmowała się usługowym ubojem zwierząt rzeźnych. Dziś Zakład Usługowo Handlowy Wojciechowski zatrudnia ponad 200 osób, co plasuje go w pierwsze piątce opoczyńskich firm, a swoje wyroby rozprowadza do sieci trzynastu własnych sklepów i kilkudziesięciu innych dla których jest podstawowym dostawcą.
W Radzie Miejskiej zasiada od 1994 roku. W latach 1994-1998 był członkiem Zarządu Gminy a od 1998 roku jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. Za najważniejsze zadanie dla siebie uważa szeroko rozumianą walkę z bezrobociem.
Ma dwoje dzieci. Syn Paweł ukończył technikum handlowe i pomagając w prowadzeniu firmy zaczyna pomału przejmować sieć sklepów. Córka Ewa, magister prawa, jest w trakcie aplikacji radcowskiej. O hobby nie pytaliśmy, bo i tak wszyscy wiedzą. Sport, sport, sport.
Korzystając z okazji, za naszym pośrednictwem, askłada serdeczne życzenia noworoczne wszystkim mieszkańcom gminy Opoczno.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (651) z dnia 8 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »