tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Nowe władze jednostki ze Strzyżowa

 

Na styczniowym posiedzeniu zarząd Oddziału Miejsko?Gminnego ZOSP RP opracował harmonogram walnych zebrań sprawozdawczych w jednostkach OSP. Straż ze Strzyżowa powinna zorganizować zebranie 9 lutego. Spotkanie jednak odwołano, a zadaniem prezesa jednostki było wyznaczenie nowego terminu.
Do 31 marca, kiedy to kampania sprawozdawcza na terenie gminy miała być zakończona, zebranie nie zostało przeprowadzone. W związku z tym 11 kwietnia prezes zarządu OMG ZOSP RP skierował pismo do prezesa OSP w Strzyżowie o zwołanie na 28 kwietnia nadzwyczajnego walnego zebrania członków jednostki. Jak się okazało, i w tym terminie do zebrania w miejscowej świetlicy nie doszło.
Gminne władze ZOSP RP poprosiły więc członków zarządu oraz komisji rewizyjnej na spotkanie do Urzędu Gminy i Miasta. Podczas dyskusji druhowie ze Strzyżowa poinformowali, że chcą przeprowadzić zebranie. Nowy termin wyznaczono na 19 maja.
Tego dnia zebranie wreszcie się odbyło. Wzięło w nim udział siedemnaście osób. Obecni na spotkaniu strażacy negatywnie ocenili działania władz jednostki za okres ostatnich dwóch latach. W efekcie nie udzielili zarządowi absolutorium. Podjęli również decyzję o odwołaniu kierownictwa OSP oraz wyborze nowych władz.
Prezesem został Kazimierz Sendejewicz, wiceprezesem Franciszek Tomczyk, wiceprezesem?naczelnikiem Paweł Madej a zastępcą naczelnika Szymon Rogulski. Funkcję sekretarza będzie pełnił Zdzisław Starus, skarbnika Adam Kiciński natomiast gospodarza Tomasz Bogatek. Do zarządu jako członkowie weszli ponadto Alicja Majcherek i Tomasz Sendejewicz.
Do komisji rewizyjnej wybrano: Juliana Bogatka (przewodniczącego), Mieczysława Mazura (wiceprzewodniczącego) i Mikołaja Kornatę.
Pierwszym celem nowych władz OSP w Strzyżowie było przygotowanie jednostki do udziału w gminnych zawodach sportowo?pożarniczych. To zadanie udało się zrealizować. Druhowie ze Strzyżowa zajęli w zawodach siódme miejsce.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (829) z dnia 31 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »