tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Poświętne

 Nowe twarze w Poświętnem

 
W piątek, 30 stycznia obradowała rada Gminy Poświętne. Jedną z głównych decyzji był wybór zastępcy przewodniczącego rady. Po raz pierwszy w sesji wziął też udział nowy zastępca wójta

Wstępem do obrad było tradycyjnie sprawozdanie wójta z działalności międzysesyjnej. Wójt Franas wymienił w nim podjęte od ostatniej sesji zarządzenia i decyzje, m.in. o powołaniu Marii Grzybek na zastępcę wójta. Informował o uruchomieniu punktu przyjęć dzielnicowego oraz o licznych odbytych ostatnio spotkaniach.
Pierwszą i najważniejszą decyzją piątkowych obrad był wybór nowego zastępcy przewodniczącego rady. Z funkcji tej zrezygnował Marian Grzegorski, który nie mógł jej łączyć ze stanowiskiem przewodniczącego komisji rewizyjnej, na które został wybrany. Zgłoszono jednego kandydata ? Kazimierza Wiecheckiego, którego w głosowaniu poparło 14 radnych (jeden głos okazał się nieważny). Tym samym znalazł się on w prezydium rady, obok Przemysława Skrzypka i Małgorzaty Mnich.
Podjęcie pozostałych decyzji było w zasadzie formalnością. Radni, po wysłuchaniu informacji z działalności "Gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii" przyjęli gminne programy profilaktyki w 2015 roku. Uchwalili także planu pracy poszczególnych komisji stałych i rady. Na koniec dokonali zmian w budżecie i w wieloletniej prognozie finansowej. Dochody gminy zwiększono o 1.322 zł (do 8.982.263 zł), a wydatki ? o 70.732 zł (do 11.108.829 zł). Przewidywany deficyt wynosi obecnie ponad 2 mln zł. Na pytanie radnego Woracha skarbniczka wyjaśniała, co składa się na wydatki na wynagrodzenia bezosobowe. Obok kosztów projektów urbanistycznych oraz opłat związanych z oprogramowaniem znalazło się wśród nich także wynagrodzenie nowej prawniczki.
Na zakończenie informowano, że była sekretarz gminy, Anna Duraj, odeszła z pracy za porozumieniem stron, zaś Michała Franasa na stanowisku przewodniczącego gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych zastąpił Zdzisław Serafin. Rozmawiano także o organizacji zajęć dla dzieci w okresie ferii oraz o zebraniach wiejskich, podczas których wybrani zostaną nowi sołtysi.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (916) z dnia 6 Lutego 2015r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »