tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

STUDNIE głębinowe, pogłębianie studni w kręgach, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Nowe schronisko

 
Od dwóch tygodni schronisko dla bezdomnych zwierząt w Różannie funkcjonuje w nowej siedzibie. Obecnie przebywa w nim blisko 50 psów

Schronisko dla zwierząt w Różannie działa już od kilku lat. Czas pokazał, że taka placówka jest w gminie bardzo potrzebna. Trzeba było jednak przenieść je w inne miejsce, ponieważ zajmowany przez nie teren został włączony do budowanego w Różannie zakładu unieszkodliwiania odpadów. Dlatego władze miasta postanowiły zbudować nowe obiekty, które nie tylko pomieszczą więcej zwierząt, ale także będą bardziej funkcjonalne.
Nowe schronisko powstało również w Różannie, tuż obok budowanego zakładu unieszkodliwiania odpadów. Dla jego potrzeb wybudowano parterowy pawilon, na który złożyły się żelbetowe boksy o wymiarach 3x6 metrów. Jest ich 20: 10 z ogrodzonym wybiegiem, 6 z wybiegami dla szczeniąt, 3 dla zwierząt przebywających w kwarantannie oraz 1 boks szczególnej opieki medycznej. W budynku powstały również zmywalnia, kuchnia, chłodnia, pokój socjalny dla pracowników schroniska, magazyn, gabinet weterynaryjny, kotłownia na paliwo stałe i garaż. Inwestycję uzupełnia 7 miejsc postojowych na terenie schroniska oraz ciągi piesze z kostki brukowej. Całość została ogrodzona. Tym samym w Różannie powstał nowoczesny ośrodek, spełniający wszelkie kryteria ośrodka dla bezpańskich zwierząt.
Budowa nowego schroniska kosztowała blisko 800 tys. zł. Inwestycję, zarówno dokumentację, jak i zakres rzeczowy zadania, wykonała firma R.O.S.A. Bud z Radomia. Zadanie zakończono na przełomie maja i czerwca. Od dwóch tygodni schronisko funkcjonuje już w nowej siedzibie. Obecnie przebywa w nim ponad 40 bezpańskich zwierząt.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (682) z dnia 6 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »