tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Nowe inwestycje w budżecie

 
Korzystne rozstrzygnięcia przetargowe pozwoliły wprowadzić do budżetu gminy kolejne zadania inwestycyjneW planach jest przebudowa mostu przez Brzuśnię na drodze powiatwej (ulica Sikorskiego). Gmina zabezpieczyła środki finansowe na opracowanie dokumentacji technicznej


Tegoroczne przetargi przynoszą gminie duże oszczędności. Na montaż pomp ciepła w budynkach szkół podstawowych w Domasznie i Brzustowcu Urząd Gminy i Miasta wyda 721 tys. zł mniej niż wcześniej zakładał, natomiast do przebudowy drogi powiatowej w Jelni dołoży nie 2,2 mln zł, jak wynikało z wartości kosztorysowej, a około 800 tys. zł.
Dzięki zmniejszeniu nakładów finansowych na te dwa zadania samorząd mógł wprowadzić do budżetu kolejne inwestycje. Potrzebę ich realizacji zgłaszali mieszkańcy. Stosowna uchwała w sprawie zmian w budżecie na 2013 rok została przyjęta jednogłośnie podczas marcowej sesji Rady Gminy i Miasta.
Lista nowych inwestycji jest długa. Rozpoczyna ją budowa zaplecza socjalno?sanitarnego na drzewickim orliku. Jak już pisaliśmy, przy boisku powstanie szatnia dla ćwiczących, przebieralnia dla animatora, magazyn na sprzęt oraz sanitariaty. Na ten cel zabukowano w budżecie 180 tys. zł.
Pojawiły się nowe zadania drogowe. Gmina zabezpieczyła 300 tys. zł na remont drogi powiatowej na ulicy Kilińskiego oraz 50 tys. zł na opracowanie dokumentacji rozbudowy drogi powiatowej na ulicy Sikorskiego wraz z przebudową mostu przez Brzuśnię. Te inwestycje będą współfinansowane z powiatem. Przy pozycji "remonty dróg gminnych" widnieje kwota 200 tys. zł.
Samorząd myśli o remoncie siedziby Koła Gospodyń Wiejskich w Idzikowicach-Brzuzie oraz budynku Ochotniej Straży Pożarnej w Trzebinie. Na opracowanie dokumentacji technicznej w obu przypadkach przeznaczył 30 tys. zł.
To nie koniec nowych zadań. W najbliższych miesiącach szykuje się remont dachu budynku Szkoły Podstawowej w Domasznie (szacowany koszt 150 tys. zł), dobudowa oświetlenia ulicznego (100 tys. zł) oraz budowa sieci wodociągowej w Strzyżowie nad zalewem (20 tys. zł).
Dokonując zmian budżetowych, Rada zwiększyła również pulę pieniędzy na zakup placów zabaw, które zostaną zamontowane w kilku miejscowościach na terenie gminy i miasta.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (821) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »