tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Nowa przychodnia otwarta

 
W piątek, 25 lutego uroczyście otwarto Przychodnię Rodzinną „Dom–Med” w Jelni. To dobra wiadomość dla pacjentów. Funkcjonowanie prywatnej placówki musi podnieść konkurencję i poziom usług medycznych na terenie gminyRodzinne przecięcie wstęgi


NZOZ „Dom–Med” rozpoczął działalność medyczną na terenie powiatu opoczyńskiego w 2004 roku. Od początku realizował usługi w pielęgniarskiej opiece długoterminowej, a w ubiegłym roku wygrał gminny przetarg na wydzierżawienie ośrodka zdrowia w Radzicach Dużych i prowadzi tam przychodnię.
Mając na uwadze planowane rozszerzenie działalności na terenie gminy Drzewica w drugiej połowie 2010 roku utworzono nowy podmiot prawny pn. Medycyna Rodzinna Wójcik SJ. W styczniu tego roku zarejestrowano NZOZ Przychodnię Rodzinną „Dom–Med”. Placówka mająca siedzibę w nowo powstałym budynku w Jelni rozpoczęła funkcjonowanie 1 marca.
Założycielem firmy oraz jej prezesem jest Grażyna Wójcik, pielęgniarka, której dorobek zawodowy obejmuje między innymi doświadczenie pracy w szpitalach klinicznych, kierowanie dużym zespołem pielęgniarskim w Centrum Zdrowia Dziecka, pełnienie funkcji dyrektora departamentu w Ministerstwie Zdrowia oraz wieloletnią pracę naukowo–dydaktyczną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
Właśnie Grażyna Wójcik otworzyła piątkową uroczystość. W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób, m.in. przedstawiciele Narodowego Funduszy Zdrowia, władze samorządowe powiatu i gminy, dyrektorzy szpitali w Opocznie i Przysusze, projektanci i wykonawcy inwestycji, szefowie lokalnych placówek oraz mieszkańcy.
Tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonała prezes z rodziną, a przychodnię poświęcił ks. Adam Płuciennik. Były oficjalne przemówienia oraz prezentacja kadry lekarskiej i personelu placówki (dyrektorką jest Donata Czekała). Po symbolicznej lampce szampana zebrani mogli obejrzeć występ artystyczny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i zwiedzić nowoczesny budynek.
W Przychodni Rodzinnej „Dom–Med” zaplanowano uruchomienie świadczeń zdrowotnych w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz pielęgniarskiej opieki długoterminowej, usług stomatologicznych, poradni ginekologicznej, poradni pediatrycznej, rehabilitacji medycznej i innych. Placówka jest przygotowana do realizacji wieloprofilowych specjalistycznych świadczeń zdrowotnych, a ich uruchomienie będzie uzależnione od struktury potrzeb zdrowotnych mieszkańców oraz decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia. W drugim kwartale roku w budynku ma zostać otworzona apteka oraz sklep medyczny oferujący materiały medyczne i sprzęt specjalistyczny.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (712) z dnia 4 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »