tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Nowa pracownia, nowe plany

 
Warsztat Terapii Zajęciowej rozszerzył swoją działalność i wzbogacił się o kolejną pracownię - krawieckąZajęcia w nowej pracowni krawieckiej


- Wybierając charakter nowej pracowni terapeutycznej kierowaliśmy się przede wszystkim sytuacją na lokalnym rynku pracy - w Drzewicy funkcjonuje zakład pracy chronionej, który zajmuje się szyciem odzieży roboczej - mówi kierownik placówki Andrzej Krzyżanowski. - Naszym uczestnikom chcieliśmy dać również szansę rozwoju posiadanych a czasem ukrytych umiejętności.
Obecnie terapią zajęciową objętych jest 25 osób z terenu gminy. Rozszerzenie działalności nie byłoby możliwe, gdyby nie decyzja Rady Gminy i Miasta o wybudowaniu nowej siedziby WTZ-etu. W efekcie kolejne osoby z niepełnosprawnością mają możliwość rozwoju i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.
Nie należy zapominać o kwestii ekonomicznej całego przedsięwzięcia.
- Nigdy nie mieliśmy problemu z zachowaniem płynności finansowej i racjonalnym wydatkowaniem środków, pomimo skromnego budżetu, jakim dysponowaliśmy - dodaje kierownik. - Środki na funkcjonowanie w 2010 r. są znacznie większe w porównaniu z poprzednimi czterema latami, dlatego nasza działalność będzie jeszcze bardziej skuteczna i profesjonalna.
Za słowami idą czyny. Pracownia rehabilitacyjna jest stale doposażana w nowy sprzęt do ćwiczeń. Niedawno kupiono trenażer magnetyczny, eksploatowany niemal przez cały dzień roboczy. Podczas zajęć w nowej pracowni podopieczni korzystają ze sprzętu krawieckiego najwyższej jakości. Nie brakuje pieniędzy na zakup niezbędnych materiałów.
W czwartek, 11 lutego warsztat gościł uczestników oraz kadrę zaprzyjaźnionych WTZ-etów z Opoczna. W rytmie karnawałowo-walentynkowych przebojów opocznianie jako pierwsi zwiedzili nową, efektowną siedzibę placówki. W planach są spotkania z radnymi oraz rodzicami i opiekunami uczestników.
Bieżący rok będzie dla podopiecznych warsztatu bardzo atrakcyjny, ponieważ wezmą oni udział w szeregu projektów, współfinansowanych również ze środków Unii Europejskiej. O tych i innych inicjatywach placówki będziemy informować na bieżąco.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »