tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Ciekawostki

 Nowa interpretacja znaków drogowych

 
Nie tylko dla kierowców


Uwaga na rolniczą blokadę
Ten znak spotkamy przed rolniczą blokadą. Należy wówczas rozejrzeć się za przytulnym miejscem na biwak i nocleg, zorganizować sobie ciepłe posiłki, znaleźć jakąś zajmującą lekturę do czytania oraz zawiadomić rodzinę, znajomych i szefa w pracy o planowanym spóźnieniu. Po zlikwidowaniu blokady ruszamy dalej.


Uwaga na złudzenia wzrokowe
W rejonach pustynnych oraz w pobliżu autostrad w budowie często zdarza się, że rozgrzane powietrze powoduje różnego rodzaju zniekształcenia i załamania obrazu. Typowym przykładem jest złudzenie falowania prostej drogi. Ten znak przypomina, że nie należy sugerować się widzianym obrazem, a skupić się na przyrządach i prowadzić według danych nawigacji satelitarnej.


Uwaga na źle napompowane opony
W ten sposób oznacza się warsztaty wulkanizacyjne, nie dbające o zachowanie norm technicznych i nie utrzymujących sprzętu w należytym stanie. Pompowanie opon powietrzem zanieczyszczonym pyłami lub drobnymi kamyczkami jest bardzo niebezpieczne dla innych użytkowników dróg. W razie przebicia opony jej zawartość, wydostająca się na zewnątrz wraz ze sprężonym powietrzem, grozi uszkodzeniem ciała, karoserii lub wybiciem szyb.


Uwaga na krowy stojące w poprzek jezdni
Krowa stojąca w poprzek jezdni stanowi duże zagrożenie dla ruchu kołowego. Dlatego też po napotkaniu tego znaku należy koniecznie zapiąć pasy, włączyć światła przeciwmgielne, nastawić na maksimum wentylację kabiny, pozamykać szyby, zgasić papierosy i sprawdzić stan techniczny gaśnicy. Po tych przygotowaniach możemy zaryzykować ominięcie krowy. Zwolennicy omijania z lewej (od strony pyska) narażają się na zderzenie czołowe z pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka, omijanie z prawej (od strony ogona) stwarza ryzyko, że w czasie manewru nasz pojazd zostanie zanieczyszczony krowim łajnem, co bardzo szkodzi na lakier (zwłaszcza metalik). Drugim sposobem jest próba przemknięcia pomiędzy nogami krowy. Udaje się to w przypadku małych samochodów, ale i tu istnieje duże ryzyko, że krowie cycki oberwą nam antenę, lusterka, bagażnik dachowy i inny osprzęt. Dlatego przedtem należy upewnić się, czy krowa jest świeżo wydojona. Jeśli wymiona są duże i zagrażają naszemu pojazdowi, krowę należy wydoić i dopiero wtedy kontynuować manewr.


Uwaga na poniewierające się części garderoby
Znak może się pojawiać w okolicy plaż naturystycznych, agencji towarzyskich, firm odzieżowych i żeńskich internatów. Szczególne zagrożenie stanowią biustonosze o rozmiarach powyżej nr 3 z metalowymi wkładkami korygującymi, mogące spowodować trwałe uszkodzenia zawieszenia.


Uwaga na użytkowników viagry
Znak ostrzega przed napotkaniem pieszych, którzy zażyli Viagrę i utknęli po drodze. Ponieważ utknięcia mogą mieć miejsce również na drogach publicznych, poboczach i przejściach dla pieszych, musimy zachować szczególną ostrożność przy omijaniu unieruchomionych osób. Z reguły objawy ustępują po 4 godzinach, tak więc znak ten nie jest montowany na stałe, a jedynie stawiany na czas przebywania unieruchomionego pieszego w obrębie drogi publicznej.


Koniec problemów z viagrą
Ten znak informuje przywrócenie przejezdności drogi publicznej po jej zablokowaniu przez ofiarę viagry (patrz znak powyżej).


Uwaga na kierowców?onanistów
Wszyscy wiemy, jak groźne dla bezpieczeństwa na drogach jest uprawianie samogwałtu w czasie jazdy. Szczególnie po wprowadzeniu głośnomówiących zestawów do telefonów komórkowych niektórzy kierowcy poczuli się zbyt swobodnie, uzyskawszy wolne ręce. Modne zrobiło się telefonowanie w czasie jazdy na numery 700 do różnego rodzaju sekstelefonów i równoczesne uprawianie onanizmu. Jeśli więc widzimy kogoś mówiącego głośno w samochodzie i nietrzymającego rąk na kierownicy ? możemy być pewni, że mamy do czynienia z kierowcą?onanistą.


Trzymaj nogi prosto
Ten znak przypomina o konieczności trzymania nóg prosto w czasie prowadzenia pojazdu. Zakładanie nogi na nogę, splatanie nóg czy inne akrobacje lub pozycje mogą stać się przyczyną wypadku.


(Źródło: dowcipnastrona.republika.pl;
Wyszperał: erg)


erg   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (740) z dnia 16 Września 2011r.
W dziale Ciekawostki dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »