Drzewica

Nocny maraton wędkarski

Dwunastogodzinne zawody wędkarskie wygrał Marian Zaraś

W miniony weekend nad brzegiem zbiornika od strony Domu Wędkarza odbyły się nocne zawody spławikowe zorganizowane przez koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Drzewicy. Do rywalizacji przystąpiło dziewiętnastu zawodników, którzy łowili w jednej, dwunastogodzinnej turze.
Wędkowanie rozpoczęli w sobotę, 6 sierpnia o godz. 18.00, a zakończyli w niedzielę o godz. 6.00. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała komisja sędziowska na czele z sędzią głównym Józefem Liwińskim, prezesem koła.
W niedzielę rano, po zważeniu złowionych ryb, poznaliśmy wyniki. Zwycięzcą zawodów został Marian Zaraś (na zdjęciu), który uzyskał 2520 pkt. Drugie miejsce zajął Kazimierz Rogulski (2300 pkt), trzecie Marcin Starnawski (2100 pkt). Na czwartej pozycji uplasował się Rafał Goworek, na piątej Konrad Korzeniewski, na szóstej Adam Nowakowski.
Podczas uroczystego podsumowania zawodów trzej najlepsi wędkarze otrzymali puchary a czołowa szóstka dyplomy. Jak zawsze, zarząd koła nie zapomniał o poczęstunku. Wędkarze mieli zapewnioną kolacją o godz. 20.30 oraz śniadanie serwowane po zakończeniu wędkowania.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (735) z dnia 12 Sierpnia 2011r.