tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Niezwykła lekcja historii w Kunicach

 

We wtorek, 8 grudnia uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Wandy i Henryka Ossowskich w Kunicach przeżyli niezwykłą lekcję historii. Tego dnia gościli bowiem majora Romana Stasiaka - świadka historii, żołnierza września 1939 r.
Pan Roman przybył do szkoły na zaproszenie dyrektorki Beaty Chrustowicz, aby przybliżyć dzieciom czasy II wojny światowej oraz sytuację polityczną w powojennej Polsce. Uczniów szczególnie poruszył fakt, iż w momencie wybuchu tej najstraszniejszej spośród wojen był w ich wieku. Był chłopcem, który się uczył, miał marzenia...
Po prelekcji majora uczniowie mieli możliwość zadawania mu pytań. Pytali między innymi o to, jaką sytuację związaną z wojną zapamiętał najbardziej i czy w chwilach zagrożenia żołnierz odczuwa strach i ból.
Należy wspomnieć, że Roman Stasiak gościł w szkole w Kunicach nie pierwszy raz. Uczestniczył między innymi w uroczystościach związanych z obchodami Dnia Patrona.
Spotkania z takimi ludźmi jak gość szkoły w Kunicach pozwalają kształtować w młodym pokoleniu postawę patriotyczną tak potrzebną w dzisiejszych czasach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (648) z dnia 11 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »