tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Niespodziewana zmiana warty?

 
W minionym tygodniu gruchnęła informacja o ponownym objęciu stanowiska dyrektora Muzeum Regionalnego przez dra Jana Łuczkowskiego. Czy szykuje się...

Tomasz Łuczkowski w romowie z nami powiedział: ? Na czele tej instytucji stoję od 2009 roku. Z racji tego, że nagle otrzymałem propozycję pracy w nowo powstałym Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, postanowiłem skorzystać z tej prestiżowej oferty. Dr Jan Łuczkowski zarządzał Muzeum Regionalnym od lat, jest też jego założycielem. Nikt tak jak on nie zna się na rzeczy ? tłumaczył obecny dyrektor Muzeum.
A co na ten temat ma do powiedzenia Jan Łuczkowski? Czy po odejściu na emeryturę można od tak wrócić na zajmowane niegdyś stanowisko? ? Dyrektorem Muzeum byłem 33 lata. Cieszę się, że moja dotychczasowa praca została doceniona i otrzymałem propozycję ponownego objęcia tego stanowiska ? mówił z uśmiechem Jan Łuczkowski.
Wieloletni, a zarazem przyszły dyrektor Muzeum Regionalnego ma dużo planów w związku z dalszym rozwojem placówki. Zdradził nam jeden z nich. ? Tym razem postawię na innowację. Jako etnomuzykolog mogę śmiało powiedzieć, że w naszym regionie mamy już przesyt folkloru. Mam w planach coś, co zainteresuje głównie młodych ludzi, a mianowicie cykl ekspozycji opartych na sztuce współczesnej. Uchylając rąbka tajemnicy, opocznianie będą mogli podziwiać m.in. wystawy budowli z klocków lego ? opowiadał.
Zmiany w Muzeum będziemy obserwować już od środy, 1 kwietnia, kiedy to Jan Łuczkowski ponownie zasiądzie w fotelu dyrektora.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (923) z dnia 27 Marca 2015r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »