tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Niecodziennie w Muzeum

 
14 września w Muzeum Regionalnym miało miejsce otwarcie wystawy połączone z promocją wydanej w tym roku książki. W spotkaniu wzięli udział pracownicy Archiwum Państwowego z Tomaszowa Mazowieckiego, burmistrz Jan Wieruszewski oraz młodzież z ZSS nr 1 i ZSR z Mroczkowa Gościnnego


Przybyłych na spotkanie powitał dyrektor placówki Tomasz Łuczkowski. Przedstawił obecnym autorów publikacji ?Ziemia opoczyńska w źródłach archiwalnych?, dra Tomasza Matuszaka - dyrektora placówki archiwalnej oraz reprezentującego kierownika archiwum, pracownika Macieja Hubkę. Zapoznali zebranych z etapami pracy nad wydawnictwem. Omówili również poszczególne części publikacji i opowiedzieli o współpracy z opoczyńską placówką.
?Ziemia opoczyńska w źródłach archiwalnych? to pokłosie współpracy między Muzeum Regionalnym, a Archiwum Państwowym. Publikacja ta to zarówno przewodnik po źródłach archiwalnych, jak i synteza dziejów ziemi opoczyńskiej. Zawiera wykaz dokumentów, które dotyczą naszego regionu, a znajdują się w zbiorach archiwów. Jest to cenna publikacja dla wszystkich interesujących się Opocznem i okolicami. Zainteresowani książką mogą ją nabyć w muzeum. Dołączona jest do niej płyta CD, zawierająca skany dokumentów, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną.
Podczas wystąpienia, autorzy wyrazili nadzieję na to, że ich wydawnictwo przyczyni się do odkrycia na nowo piękna naszego regionu. Następnie wszyscy udali się do sali wystaw czasowych, gdzie przedstawiciele Archiwum Państwowego zapoznali zwiedzających z eksponatami. Trzonem wystawy są akta administracji państwowej samorządowej z XIX i XX wieku, a także ewidencje ludności. Młodzież wykazała duże zainteresowanie zarówno publikacją, jak i eksponatami wystawy.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (793) z dnia 21 Września 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »