tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Nie zapomną

 

Od 7 lutego nowe samochody osobowe i dostawcze muszą być wyposażone w system uruchamiania świateł dziennych (DRL). To zalecenie Komisji Europejskiej. Diodowe oświetlenie włącza się automatycznie po uruchomieniu silnika. Zużywa znacznie mniej energii w porównaniu ze stosowanymi obecnie światłami mijania. Dzięki niemu każdy pojazd będzie bardziej widoczny na drogach.
Dziś już można kupić modele samochodów, które taki system posiadają, pomimo tego, że jeszcze nie wprowadzono unijnego obowiązku. Niestety, większość Polaków ma starsze modele, których kierowcy muszą pamiętać o włączeniu świateł i wielu z nich o tym zapomina, nie tylko przy pięknej, słonecznej pogodzie. A przecież statystyki nie kłamią – jazda całodobowa ze światłami zmniejszyła ilość wypadków z udziałem samochodów o 15 procent, a z udziałem motocykli – aż o 30 procent.
Posiadacze nowych samochodów już nie zapomną o światłach. A o to, by kierowcy starszych również pamiętali starają się inni użytkownicy dróg, mrugając do zapominalskich oraz funkcjonariusze policji, którzy mogą ukarać kierowcę za niewłączenie świateł 200–złotowym mandatem. O obowiązku używania świateł mówi art. 51 kodeksu drogowego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (710) z dnia 18 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »