tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Nie tylko dla strażaków

 
Zakończyła się przebudowa strażnicy OSP w Dąbrówce. Celem inwestycji była zmiana sposobu użytkowania budynku z przeznaczeniem na świetlicę wiejską. Obiekt jest już po odbiorze technicznymSkwer za strażnicą jest doskonałym miejscem na grilla


Gminne zadanie o wartości 416.511 zł brutto było prowadzone w cyklu dwuletnim. Rozpoczęło się wiosną ubiegłego roku a zakończyło kilka tygodni temu. Prace realizowała firma Sław-Bud z Jastrzębi koło Radomia.
W pierwszym etapie dokonała rozbiórki, zalała fundamenty, postawiła nowe mury, strop i dach, zamontowała stolarkę okienną. Kolejnymi częściami robót były m.in. dalsze prace konstrukcyjno?budowlane i ociepleniowe, wykonanie instalacji wodno?kanalizacyjnej, elektrycznej, c.o. i wentylacyjnej. Później przyszedł czas na układanie glazury i terakoty, malowanie oraz prace kosmetyczne.
Nowy obiekt prezentuje się bardzo okazale. Jest dużo większy od poprzedniego, ponieważ został rozbudowany od strony południowej i zachodniej. Jego powierzchnia wynosi 246 m2 a kubatura 998 m3. W budynku mieści się świetlica o powierzchni 109 m2, kuchnia, pomieszczenia magazynowe, sanitariaty i garaż.
Duże wrażenie robi również plac strażacki z nowymi ciągami komunikacyjnymi, w tym podjazdem dla niepełnosprawnych. Za remizą powstał skwer z ławkami i grillem, który będzie służył jako miejsce wypoczynku. Całość została ogrodzona.
Oficjalny odbiór techniczny odbywał się z udziałem osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację inwestycji ? od burmistrzów Drzewicy, przedstawicieli Rady Gminy i Miasta, sołectwa i urzędników z gminy po przedstawicieli wykonawcy i nadzoru budowlanego. Wszyscy podkreślali, że ładny i trwały obiekt powinien służyć lokalnej społeczności wiele lat.
Dodajmy, że po zakończeniu zadania w Dąbrówce już wszystkie strażnice w gminie są przebudowane bądź zmodernizowane.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (737) z dnia 26 Sierpnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »