tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Białaczów

 Nie ma tego złego…

 

Tradycją Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Miedznej Drewnianej było łączenie zabawy choinkowej z występami uczniów. W ostatnią sobotę, 12 lutego imprezę rozpoczął popis taneczny uczennicy tej szkoły – Klaudii Bryks i Łukasza Wilka, tancerzy z grupy Tico. Następny punkt programu był absolutnym zaskoczeniem. Wykonawcami przedstawienia pt. „Nie ma tego złego” byli… rodzice i nauczyciele. Sala była wypełniona do ostatniego miejsca. Na widowni zasiedli przedstawiciele władz gminy, rodzice, uczniowie. Najliczniejszą grupę publiczności stanowili absolwenci szkoły, którzy przyszli obejrzeć swych dawnych pedagogów w nowej roli.
Spektakl spotkał się z gorącym przyjęciem, czego dowodem były salwy śmiechu i burza oklasków. Stroje przygotowali nauczyciele wraz z rodzicami, zaś dekoracją zajęła się Małgorzata Leśniewska. Po przedstawieniu rozpoczęła się zabawa taneczna, którą umilał zespół Marex.
Zwykle tego nie robimy, ale przy takiej okazji warto podać kto wcielił się w poszczególne role. I tak rodziców reprezentowaliu: Anna Kowalczyk jako Małgosia, Paweł Karbownik w roli Jasia, Agnieszka Wojciechowska wcieliła się w rolę babci, Agata Piotrowska była sową, Jan Słodkowski – królem, Andrzej Dworak to szewczyk Dratewka, Karol Świątek odegrał Gajowego a Jarosław Piotrowski był wilkiem. Spośród nauczycieli na scenie można było zobaczyć: Mariolę Zalegę jako złą królową, Irenę Majcherek w roli czarownicy, Iwonę Kozieł jako Czerwonego Kapturka, Danutę Mazur w roli sowy, Jolantę Mastalerz, Bogumiłę Zielińską, Anetę Palkowską, Joannę Grzesińską–Kałużę i Małgorzatę Leśniewską jako krasnoludki oraz Marka Felińskiego odgrywającego smoka.
Pomysłu gratulujemy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (710) z dnia 18 Lutego 2011r.
W dziale Białaczów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »