tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

STUDNIE głębinowe, pogłębianie studni w kręgach, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Niby drobnostka

 
W poniedziałek rano poszłam na spacer ulicą Kossaka. Pogoda sprzyjała tej formie aktywności, więc szłam powolutku, cisząc się promieniami słońca, które jeszcze nie paliły. Niestety, w pewnym momencie musiałam bardzo przyśpieszXyć kroku, jeśli chciałam uniknąć pokąsania przez osy

Na całej szerokości chodnika leżały bowiem słodkie spady mirabelki, której gałęzie wyrastały zza płotu prywatnej posesji. A jak jest coś słodkiego, to natychmiast pojawia się rój os i pszczół, które nie chcą łatwo kapitulować przed człowiekiem. One nie uciekają, ostrzegają bzyczeniem, a natrętnych ludzi żądlą. Widziałam, jak rodzice z dzieckiem w wózku zjechali na jezdnię, by szerokim łukiem ominąć to miejsce. I nie wiadomo, co było groźniejsze – spacer po jezdni czy owady?
Nie wiem czy takiej drobnostki, czyli spadłych mirabelek nie można szybko uprzątnąć? Nie wiem też, kto to powinien zrobić – czy właściciel owocowego drzewka, czy też służby miejskie. Wiem tylko, że taki zasypany owocami chodnik nie jest ani ładny, ani bezpieczny. Może właściciel powinien nieco przyciąć gałęzie, tak by nie sięgały chodnika?
Zapytałam się strażników miejskich, kto jest odpowiedzialny za oczyszczenie miejskiego chodnika z prywatnych mirabelek. Poinformowano mnie, że owoce powinien uprzątnąć właściciel drzewka. Jeśli chce w przyszłości uniknąć takiego sprzątania, może po prostu podciąć gałęzie i wtedy owoce będą spadały tylko do jego sadu. I, jak mnie potem poinformowano, o potrzebie takiego rozwiązania problemu powiadomiono właściciela posesji.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (682) z dnia 6 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »