tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Nasi wśród najlepszych

 
Zakończyły się eliminacje rejonowe i zawody międzyszkolne konkursu i olimpiady ?Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego?


Wojewódzka Komisja Konkursu i Komitet Okręgowy Olimpiady ?Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego? przedstawiły wyniki eliminacji rejonowych konkursu i zawodów międzyszkolnych olimpiady. Uczniowie ze szkół naszego powiatu, podobnie jak w latach ubiegłych, z powodzeniem wzięli udział w konkursie. Część z nich zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich.
Olimpiada pod hasłem ?Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego? skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Z kolei uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów biorą udział w konkursie pod tym samym hasłem. W eliminacjach rejonowych konkursu wystartowali uczniowie szkół z naszego powiatu, rywalizując w nich ze swoimi rówieśnikami z innych placówek w rejonie piotrkowskim. Podobnie jak w latach ubiegłych uzyskali oni wysokie wyniki i zakwalifikowali się do zawodów wojewódzkich konkursu.
W rejonie piotrkowskim w kategorii szkół podstawowych w konkursie wzięło udział 36 osób. W tej grupie znalazło się jedenaścioro uczniów szkół naszego powiatu ? z Żarnowa, Przyłęku, Sokołowa, Wójcina oraz z ZSS nr 2. Uzyskując co najmniej 80% punktów do zawodów wojewódzkich konkursu zakwalifikowali się uczniowie ZSS nr 2 ? Agata Grabska, Maciej Pacan, Zuzanna Pomykała i Paweł Śmigiel.
W kategorii gimnazjów w rejonowych eliminacjach konkursu wzięły udział 32 osoby, w tym czternaścioro gimnazjalistów z Żarnowa, Wygnanowa, Prymusowej Woli, ZSS nr 2 i z Ogonowic. Siedmioro naszych osiągnęło co najmniej 80% możliwych do zdobycia punktów. Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowali się Paweł Miśkiewicz, Adrian Pacan i Michał Sadzikowski z Gimnazjum w Wygnanowie, Kamil Gorzela z Gimnazjum w Prymusowej Woli oraz Julia Baran, Jan Śmigiel i Jeremi Wilk z ZSS nr 2.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (810) z dnia 18 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »