tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Nasi w Mazovia Maraton MTB

 

W niedzielę, 1 kwietnia rozegrano w Otwocku pierwszy z szesnastu maratonów kolarskich cyklu Mazovia Maraton MTB. To, co wyczyniała pogoda nad Otwockiem, przejdzie do historii Mazovia MTB. Było wszystko: śnieżyca, wichura, słońce, deszcz, ziąb i momentami przyjemne ciepło. Nie przeszkodziło to blisko półtora tysiącom kolarzy przejechać trasy otwierającego sezon 2012 wyścigu.
W maratonie nie mogło zabraknąć kolarzy z naszego regionu. W stawce ponad 1300 uczestników na starcie stanęło trzech kolarzy z naszego regionu: Mariusz Sarwiński i Arkadiusz Wróblewski z Sport Team Opoczno oraz po dziesięciu latach przerwy w ściganiu Bartłomiej Gierczak z LKK LUKS Sławno. Opocznianie wystartowali w maratonie ?giga? na dystansie 70 kilometrów.
Najszybciej trasę pokonał Wojciech Halejak z grupy HP Sferis. Z naszych kolarzy najlepiej zaprezentował się startujący z ostatniego, jedenastego sektora Bartłomiej Gierczak. Zajął 28. miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 2 godzin, 59 minut i 56 sekund. Był dziesiąty w kategorii wiekowej M?3 (30?39 lat). Na miejscu 42. uplasował się Mariusz Sarwiński z czasem 3,05,33, co dało mu siedemnaste miejsce w kategorii wiekowej M?3. Jako 128. metę przekroczył Arkadiusz Wróblewski z czasem 3,54,00. Dało mu to czterdziestą czwartą pozycję w kategorii M?3.
Drugi maraton zostanie rozegrany już 15 kwietnia w Piasecznie.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »