tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Nasi biegacze w rolach głównych

 
X Grand Prix Biegów Górskich "Falenica 2013?Opoczyńscy biegacze Mateusz Celak i Marcin KoziełW sobotę, 9 marca w Falenicy rozegrano finałowe biegi X Grand Prix Zimowych Biegów Górskich. Świetne wyniki zanotowali opoczyńscy biegacze.
Przypominamy, że cykl obejmował sześć biegów. Trzy najlepsze czasy na poszczególnych dystansach brano pod uwagę przy ustalaniu klasyfikacji generalnej.
W finałowej edycji opoczyńscy biegacze startowali na swoim koronnym dystansie 3 km i 333 metrów. W stawce 51 zawodników była czwórka zawodników Opoczno Sport Team.
Pierwsze zwycięstwo open w swojej karierze zanotował Mateusz Celak, zwyciężając również w kategorii wiekowej M?18. Na miejscu trzecim w grupie open do mety dobiegł Marcin Kozieł. W kategorii wiekowej M?20 był pierwszy. Nasi zawodnicy czekają jeszcze na ogłoszenie oficjalnych wyników całego cyklu.
Zwycięstwo wśród kobiet odniosła Łucja Wiktorowicz, która zdominowała kategorię K?14 w klasyfikaji generalnej.
Jako druga kobieta bieg ukończyła Maria Ziółkowska. Dało jej to zwycięstwo w grupie K?20.
W klasyfikacji generalnej zostali sklasyfikowani również zawodnicy Opoczno Sport Team, którzy nie starowali w finałowej edycji Grand Prix. Marcin Filipczak jako zwycięzca trzech edycji wywalczył pierwsze miejsce w M?20.
Jacek Wojtarek w pierwszych trzech edycjach zanotował trzy drugie miejsca w grupie M?20. Dało mu to drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.
Dodajmy, że w biegu na dystansie 10 km wystartowało 214 zawodników. Jedenastą pozycję w open wywalczył powracający do ścigania świetny zawodnik, Stanisław Barul. Jego czas to 41 min i 6 sekund.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (818) z dnia 15 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »