tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Nareszcie

 
Rozstrzygnięto przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 726 na odcinku Bukowiec Opoczyński ? Dęborzeczka


Zadanie jest częścią większej inwestycji polegającej na rozbudowie tej drogi na odcinku Rawa Mazowiecka ? Inowłódz ? Bukowiec Opoczyński oraz Opoczno ? Żarnów. Oferty można było składać do 22 sierpnia. Spośród dziewięciu złożonych najkorzystniejsza okazała się oferta firmy Skanska SA z Warszawy. Firma zrealizuje wspomniany odcinek za 31.161.814,04 zł.
W ramach inwestycji powstanie całkiem nowa droga. Jej parametry techniczne zostaną podniesione do klasy G. Obecna droga zostanie rozebrana, a w jej miejsce powstanie całkiem nowa konstrukcja nawierzchni. Jednocześnie przebudowane i rozbudowane zostaną skrzyżowania z drogami publicznymi, rozebrany i zbudowany od nowa zostanie również znajdujący się w biegu drogi wiadukt. Powstaną nowe zatoki autobusowe, chodniki, drogi dojazdowe do nieruchomości, zjazdy i przepusty. Droga zostanie odwodniona ? odbudowane zostaną rowy drogowe, powstaną także zbiorniki: chłonno?odparowujący i chłonno?retencyjny. Projekt przewiduje również budowę sieci oświetleniowej wraz z oświetleniem i kanalizacją teletechniczną oraz przebudowę sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej i wodociągowej.
Realizacja całego zadania rozpocznie się 24 października tego roku, a zakończyć się ma do 30 września 2013 roku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »