Napięty plan startów kolarzy

XI ogólnopolski wielkanocny wyścig kolarski „Kłomnice 2011”

Młodziczka Emilia Jędrzejczyk zadebiutowała w wyścigu szosowym

W sobotę i niedzielę, 9–10 kwietnia w Kłomnicach koło Częstochowy rozegrano XI ogólnopolski wielkanocny szosowy wyścig kolarski o puchar wójta gminy Kłomnice. W wyścigu wystartowali kolarze LKK LUKS Sławno, aby sprawdzić formę przed rozpoczynającym się sezonem kolarstwa górskiego.
W sobotę rywalizowali w indywidualnej jeździe na czas. Ogromną niespodziankę sprawił młodzik Marceli Bogusławski, który wygrał, pokonując dystans 4 kilometrów w czasie 5 minut 51 sekund. Bardzo dobrze zaprezentowała się również młodziczka Emilia Jędrzejczyk kończąc swój pierwszy wyścig szosowy na siódmym miejscu. Na czwartym miejscu, wyścig ukończyła juniorka Marta Turoboś. Druga z naszych juniorek Marysia Ziółkowska zajęła miejsce siedemnaste. Dziewczęta miały do pokonania 10 kilometrów.
Jeszcze dłuższy dystans – 16 kilometrów – pokonywali juniorzy. Najszybciej z naszych zawodników trasę przejechał Szymon Białas wykręcając 24. czas. Maksymilian Jędrzejczyk był 46. a Mateusz Laszczyk 57.
W niedzielę kolarze ponownie pojechali do Kłomnic, by wystartować w wyścigach ze startu wspólnego. W tej rywalizacji o dobre lokaty jest znacznie trudniej, czego doświadczyli nasi zawodnicy. W wyścigu młodzików Marceli Bogusławski finiszował w grupie i został sklasyfikowany na ósmym miejscu. Z niewielką stratą do czołówki na miejscu 26. wyścig ukończył Piotr Stepień. Emilka Jędrzejczyk dojechała do mety na pozycji 12. W gronie 150 juniorów młodszych Michał Kalinowski dojechał do mety na 86. miejscu. Dwaj jego koledzy z klubu Szymon Wiktorowicz i Kamil Wróbel przekroczyli limity czasowe i zostali wycofani z wyścigu.
Dobrze radziły sobie na trasie juniorki ze Sławna, które rywalizowały wspólnie z seniorkami. Marta Turoboś dojechała do mety na 12. miejscu w seniorkach a 5. w juniorkach, Maria Ziółkowska była 20. w seniorkach a 7. w juniorkach. Na miarę swoich możliwości pojechali juniorzy. Ponownie Szymon Białas zajął 26. miejsce. Maksymilian Jędrzejczyk był 45. a Mateusz Laszczyk 65.
W najbliższy weekend kolarze wystartują w trzech wyścigach. W sobotę najmłodsi zawodnicy wezmą udział w otwarciu sezonu kolarskiego w województwie łódzkim w Strykowie. Starsi zawodnicy już w piątek wyjeżdżają na pierwszy wyścig zagraniczny do Czech, gdzie wystartują w pierwszej edycji Pucharu Czech w kolarstwie górskim MTB. Trener Przemysław Gierczak zbiera na ten wyścig: Marię Ziółkowską, Martę Turoboś, Szymona Białasa i Maksymiliana Jędrzejczyka. W niedzielę już cała ekipa ze Sławna wystartuje w Leżajsku w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Kolarze ze Sławna mają w tym sezonie wystartować w około pięćdziesięciu wyścigach w kraju i co najmniej czterech za granicą. Być może w tym sezonie po raz pierwszy któryś z naszych zawodników weźmie udział w mistrzostwach Europy lub świata. Tego im życzymy.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.