tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sławno

 Najpiękniejsze palmy w Sławnie

 
W Niedzielę Palmową, 28 marca w kościele parafialnym w Sławnie podsumowano gminny konkurs na tradycyjną palmę wielkanocną. Autorów najpiękniejszych prac nagrodzono

Gminny finał konkursu poprzedziły eliminacje szkolne, przeprowadzone w szkołach podstawowych w Sławnie, Kamieniu, Kozeninie, Kunicach, Celestynowie i Zachorzowie oraz w Gimnazjum w Szadkowicach. W każdej z nich uczniowie przygotowali na konkurs kilkadziesiąt prac. Do etapu gminnego zakwalifikowano kilka najpiękniejszych palm z każdej placówki. W sumie do finału gminnego zgłoszono ich 51.
Prace - w trzech kategoriach wiekowych - oceniało jury pod przewodnictwem dra Jana Łuczkowskiego. W jego składzie znalazły się również nauczycielki plastyki - Małgorzata Głuwczyńska i Ewa Stępniewska. Komisja konkursowa obradowała w środę, 24 marca. Jej decyzją przyznano siedem nagród oraz pięć wyróżnień.
Wśród najmłodszych uczestników konkursu, w kategorii klas I-III, pierwsze miejsce przyznano Honoracie Jurek z PSP w Kunicach. Drugie miejsce zajął Adrian Pogorzała z PSP w Kamieniu, a trzecie Jakub Pietrzyk z PSP w Zachorzowie. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Szymon Surma z PSP w Kozeninie oraz Kacper Giełzak z PSP w Sławnie.
W kategorii klas IV-VI najbardziej podobała się palma wykonana przez Beatę Ciszewską z PSP w Kamieniu. Drugie miejsce przyznano Annie Grabowskiej z PSP w Kunicach, a trzecie Aleksandrze Wojewódzkiej z PSP w Celestynowie. Wyróżniono także palmy autorstwa Adriany Kowalczyk z PSP w Sławnie, Alberta Sobali z PSP w Kozeninie oraz Damiana Nowakowskiego z PSP w Zachorzowie.
W kategorii klas gimnazjalnych przyznano jedną nagrodę. Otrzymał ją Szymon Stępniewski z Gimnazjum w Szadkowicach.
Wszystkie palmy przygotowane na konkurs dzieci poniosły w tradycyjnej procesji. Po sumie zwycięzców konkursu nagrodzono. Nagrody książkowe oraz dyplomy i słodycze autorom najpiękniejszych palm wręczył wójt gminy Sławno, Tadeusz Wojciechowski, który zorganizował konkurs we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Nagrody indywidualne wręczył również proboszcz parafii w Sławnie, ks. Adam Stępień.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »