tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Najpiękniejsze miejsca Unii Europejskiej

 

Ogólnopolski konkurs plastyczny pod takim właśnie tytułem, skierowany do dzieci, młodzieży oraz osób niepełnosprawnych, organizuje Fundacja "Wiatrak". Jego celem jest promocja bogactwa architektonicznego, przyrodniczego i kulturowego oraz rozwój talentów artystycznych dzieci i młodzieży, a także pobudzanie ich wyobraźni. Prace można nadsyłać do 17 maja.
Konkurs wpisuje się w obchody Europejskiego Roku Obywateli. Jest pretekstem do artystycznej refleksji na temat obywatelstwa w Unii Europejskiej. Uczestnicy ukażą w swoich pracach najpiękniejsze i najbardziej urokliwe miejsca znajdujące się na terenie Unii Europejskiej.
Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział uczestnicy indywidualni. Sporządzone przez nich prace, wykonane w dowolnej technice (w formacie A3), zostaną ocenione w kilku kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym + zerowe0, klasy: I?III szkoły podstawowej, klasy: IV?VI szkoły podstawowej, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne oraz osoby niepełnosprawne bez względu na wiek. Nagrodzone zostaną trzy najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej. Uczestnicy konkursu mogą dostarczyć maksymalnie jedną pracę. Kryteria oceny będą obejmowały pomysłowość, estetykę wykonania, wyraz artystyczny, samodzielność, kompozycję oraz nawiązanie do tematu pracy. Prace można dostarczyć wysyłać na adres: Fundacja "Wiatrak", ul. Bołtucia 5, 85?791 Bydgoszcz, z dopiskiem: "Najpiękniejsze miejsca Unii Europejskiej".
Informacje o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.wiatrak.org.pl


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »