tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Najmłodsi w teatrze

 
Zarząd Powiatowy TPD zorganizował dla 40–osobowej grupy uczniów wycieczkę do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach na spektakl zatytułowany „Ania z Zielonego Wzgórza”

W wycieczce udział wzięły dzieci z klas IV–VI z opoczyńskich podstawówek oraz młodzież z Koła Teatralnego, działającego przy ZSP nr 1. Organizatorzy wyprawy przekonują, że spektakl warto obejrzeć. Opowieść o dzielnej dziewczynce, pełnej życzliwości do świata i ludzi, może być przykładem postawy życiowej godnej naśladowania dla jej rówieśników. Przedstawienie cieszy się od kilku lat niesłabnącym powodzeniem, nie tylko dlatego, że jest to lektura, ale także dzięki reżyserowi, Janowi Szurmiejowi, który historię tytułowej bohaterki przygotował w formie musicalu. Muzykę skomponował Zbigniew Karnecki, a słowa Maciej Wojtyszko.
Po spektaklu grupa zajrzała także do centrum handlowego. Zarząd TPD zadbał o poczęstunek dla dzieciaków. Wszyscy otrzymali ciepłe kanapki w McDonaldzie, a na deser słodycze. Batony ufundowane dodatkowo przez organizatorów, uczestnicy zdobywali w konkursie „Teatralny savoir–vivre” w drodze powrotne do domu. Wszyscy wykazali się wiedzą zasługującą na słodycze.
Wieczorem grupa dotarła do Opoczna, gdzie na swoje pociechy wyczekiwali już rodzice. W drodze powrotnej uczestnicy dopytywali o kolejną wyprawę, ale organizatorzy podkreślają, że zależeć ona będzie od środków, które uda się zgromadzić w przyszłym roku. TPD prowadzi swoją działalność jedynie w oparciu o dobrowolne wpłaty od darczyńców.
Opiekę nad grupą sprawowały z ramienia TPD Helena Stasiak i Józefa Nita, a także pedagodzy z ZSS nr 1 i ZSP nr 1, Danuta Wedlechowicz, Magdalena Madej i Bożena Zdanowska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 52 (703) z dnia 23 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »