tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Najlepszy wynik w karierze

 
Świetny występ i czwarte miejsce Grzegorza Kiljanka w zawodach Pucharu Świata ICF w slalomie kajakowymGrzegorz Kiljanek błysnął wysoką formą


W miniony weekend na torze Troja w Pradze rozegrano pierwsze zawody z cyklu Pucharu Świata 2010 w slalomie kajakowym. Do rywalizacji przystąpiła cała światowa czołówka z największymi gwiazdami tej dyscypliny sportu. W reprezentacji naszego kraju było dwoje zawodników Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica – kajakarka Małgorzata Milczarek i kanadyjkarz Grzegorz Kiljanek.
Pucharowe starty rozpoczęły się w piątek, 18 czerwca kwalifikacjami we wszystkich konkurencjach. W C–1 mężczyzn bardzo wysoką formę zaprezentował Grzesiek. Zajął siódme miejsce na 52 kanadyjkarzy i pewnie awansował do półfinału. Gosia również nie miała problemów z awansem. W gronie 59 zawodniczek była dwunasta.
Decydujące przejazdy w kanadyjkach jedynkach rozegrano w sobotę. Półfinał tylko potwierdził świetną dyspozycję Kiljanka. Popularny „Mały” wykręcił czwarty czas i uzyskał awans do najlepszej dziesiątki, co już było wielkim sukcesem. W finale po raz kolejny zaskoczył rywali. Popłynął bezbłędnie i wywalczył miejsce tuż za podium. W pokonanym polu zostawił m.in. utytułowanego Słowaka Michala Martikana. Wygrał Czech Michal Jane przed Słoweńcem Benjaminem Savsekiem i Słowakiem Alexandrem Slafkovskim.
Dzień później do walki przystąpiła Małgorzata Milczarek. Jej nie poszło już tak dobrze. W półfinale trąciła za dużo bramek i ostatecznie zajęła 21. lokatę.
Sukces Grzegorza Kiljanka odbił się szerokim echem w świecie kajaków górskich. Nic dziwnego. Nigdy wcześniej w swojej karierze Grzesiek nie był tak wysoko w zawodach Pucharu Świata.
– W Pradze pływało mi się bardzo dobrze. W kwalifikacjach trasa była dość łatwa, natomiast w sobotę skalę trudności zdecydowanie zwiększono. Wszystkie przejazdy miałem jednak na zero, czyli bez punktów karnych, co jak widać przyniosło dobry efekt – ocenił z zadowoleniem.
Obecnie reprezentanci Polski w slalomie kajakowym szykują się do kolejnych regat z cyklu Pucharu Świata, które zostaną rozegrane 2–4 lipca w Augsburgu. Do Niemiec wyjeżdżają już w nadchodzący weekend. W pucharowych zawodach w Hiszpanii (25–27 czerwca) nie wezmą udziału.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »