tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Najlepsze, bo ekologiczne

 
Rusza trzecia edycja konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne

Głównym celem jest identyfikacja i szerzenie dobrych praktyk w rolnictwie ekologicznym, praktykowanie i popularyzowanie korzystnych rozwiązań w gospodarstwach rolnych oraz popularyzowanie i wymiana doświadczeń z zakresu rolnictwa ekologicznego. W konkursie mogą uczestniczyć rolnicy, którzy m.in. posiadają numer identyfikacyjny zgodny z przepisami o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności, wytwarzają produkty ekologiczne, posiadają aktualny certyfikat wydany przez upoważnioną jednostkę.
Uczestnicy będą oceniani w dwóch kategoriach. W pierwszej ekologia i środowisko, w drugiej ekologiczne gospodarstwo towarowe. Chętni mogą zgłaszać się do udziału w konkursie tylko w jednej kategorii. Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym.
Zgłoszenia należy składać do 31 maja w WOD. Do zgłoszenia należy dołączyć kopię certyfikatu poświadczającego prowadzenie produkcji metodami ekologicznymi. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej Centrum Doradztwa Rolniczego oddział w Radomiu http://cdr.gov.pl, a także www.lodr–bartoszewice.pl lub u specjalistów Ośrodka Doradztwa Rolniczego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »