tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Żarnów

 Najlepsi z najlepszych

 
W żarnowskim Gimnazjum podsumowano projekt ?Klasa z klasą?, którego inicjatorką i koordynatorką była nauczycielka języka niemieckiego, Edyta Kazimierczyk

Projekt był realizowany od 1 listopada 2010 do 1 czerwca 2011 roku i uczestniczyli w nim uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych. Młodzież angażowała się i aktywnie uczestniczyła we wszystkich przedsięwzięciach na rzecz szkoły. Główny nacisk projektu położony był na kształtowanie zasad zdrowej rywalizacji między klasami. Owa rywalizacja miała nauczyć młodych ludzi, że w życiu nie muszą być we wszystkim najlepsi, ale powinni starać się wypełniać dobrze powierzone im zadania.
Oczywiście w projekcie uczestniczyli także nauczyciele, którzy oceniali stosunek uczniów do obowiązków szkolnych, zachowanie klasy na uroczystościach i akademiach szkolnych, frekwencje klasy, zaangażowanie w życie szkoły, pomoc koleżeńską, czytelnictwo, frekwencję rodziców na zebraniach oraz punkty przyznawane przez pedagoga szkolnego.
W każdej klasie wytypowano przedstawiciela, który co miesiąc na zebraniach z koordynatorem przekazywał i przedstawiał wyniki danej klasy. Wyniki te zostały zliczane i po podsumowaniu danego miesiąca podawane w postaci tabelarycznej do wiadomości zarówno uczniów, jak i nauczycieli Gimnazjum w Żarnowie. Nagrodą główną dla zwycięskiej klasy była wycieczka do Warszawy, ufundowana przez gminę Żarnów przy współudziale Rady Rodziców.
W projekcie zwyciężyła klasa IIa, której wychowawczynią jest Barbara Kantor. I ta właśnie klasa w środę, 8 czerwca wyjechała na wycieczkę. Pierwszym punktem wizyty w stolicy było Centrum Nauki Kopernik. Doskonałe miejsce, gdzie młodzież pod okiem opiekunów nie tylko mile spędziła czas, ale przede wszystkim wzbogaciła swoją wiedzę o cenne informacje z wielu dziedzin. Kolejnym punktem wyprawy były Łazienki Królewskie, gdzie młodzież oglądała pałac Na Wodzie i pomnik Chopina. Wielkim zaskoczeniem dla grupy było przypadkowe spotkanie ze znaną z ekranu telewizyjnego aktorką, Renatą Dancewicz. Po bardzo przyjemnej, jednakże krótkiej rozmowie, chętni otrzymali autografy.
Ostatnim już punktem wycieczki była wizyta w sejmie. Uczniowie zwiedzili salę posiedzeń, hol główny z makietą kompleksu budynków sejmowych i gablotą z historycznymi laskami marszałkowskimi, oglądając schody sejmowe przeszli pod tablice upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Obejrzeli salę kolumnową, czyli miejsce posiedzeń i obrad m.in. sejmowych komisji śledczych. Wizyta w sejmie była niezwykłą lekcją historii dla wszystkich uczestników wycieczki.
Od wrześnie rusza druga edycja projektu, bowiem młodzież w zdecydowanej większości w przeprowadzonej ankiecie opowiedziała się za kolejnymi edycjami. Koordynatorka konkursu, Edyta Kazimierczyk za naszym pośrednictwem dziękuję dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom za zaangażowanie się w projekt i wsparcie, które od nich otrzymała. Szczególne podziękowanie kieruje do pedagoga szkolnego ? Barbary Kani, za prace i comiesięczne przyznawanie punktów, Marii Wiadernej za nadzorowanie i kontrolowanie wyników czytelnictwa w szkole, Małgorzacie Aleksandrowicz za motywowanie młodzieży i nadzór nad funkcjonowaniem pomocy koleżeńskiej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (728) z dnia 24 Czerwca 2011r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »