tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Najlepsi kierowcy ZST

 
W czwartek, 6 grudnia roku na placu manewrowym warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym odbył się I Mikołajkowy Turniej Motoryzacyjny ? "Mistrz kierownicy ZST"Kierowcy musieli uważać, żeby piłeczk tenisowa nie wypadła z talerza anteny satelitarnejW konkurencjach sprawdzających sprawność jazdy i manewrowania samochodem osobowym rywalizowało 30 uczniów. Prawo startu mieli ci, którzy posiadają prawo jazdy kat. B lub są w trakcie praktycznej nauki jazdy.
Zadanie polegało na przejechaniu slalomu i zaparkowaniu w "kopercie". Utrudnieniem był zainstalowany na masce samochodu szkolnego talerz z piłeczką, po wypadnięciu której zawodnik musiał wysiąść i ułożyć piłkę we właściwym miejscu. To kosztowało dużo cennych sekund i praktycznie eliminowało zawodnika z możliwości zajęcia czołowej lokaty. O klasyfikacji końcowej decydował pomiar czasu.
Każdy uczestnik wykonywał zadanie w obecności instruktora jazdy, który niejednokrotnie zmuszony był do użycia hamulca, gdy w ferworze walki emocje zaczęły odgrywać coraz większą rolę.
Zwycięzcą turnieju został Piotr Czech ? wyróżniający się zamiłowaniem do motoryzacji uczeń trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej. O drugim miejscu zadecydowała dogrywka. Trzech zawodników osiągnęło identyczny rezultat i konieczne było rozstrzygnięcie w dodatkowym przejeździe.

Klasyfikacja końcowa ? pierwsza dziesiątka:
1. Piotr Czech ? kl. III ZSZ
2. Tomasz Sochański ? kl. IV Technikum Mechanicznego
3. Piotr Budziński ? kl. II Technikum Samochodowego
4. Rafał Kowalczyk ? kl. II Technikum Budowlanego
5. Tomasz Składowski ? kl. III TB
6. Miłosz Natkański ? kl. IV TM
7. Krystian Kocemba ? kl. IV TB
8. Sebastian Celej ? kl. III ZSZ
9. Korneliusz Kałuża ? kl. IV TM
10. Dariusz Sitkowski ? kl. III TS

Zawodnicy z miejsca od 1. do 10. otrzymali dyplomy, a pięciu pierwszych nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Targrol. Nad bezpiecznym przebiegiem rywalizacji czuwali instruktorzy praktycznej nauki zawodu ? Jerzy Walkiewicz, Bogdan Bednarczyk, Robert Werłos. Nagrody wręczyli dyrektor ZST Damian Pietrasik oraz kierownik warsztatów Wiesław Sołtysiak.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (805) z dnia 14 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »