tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Nagrodzony w Mińsku Mazowieckim

 

W sobotę, 24 i w niedzielę, 25 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyła się „II wystawa królików rasowych i drobiu ozdobnego” zorganizowana przez Ogólnopolski Związek Hodowców Królików. W wystawie udział wzięli członkowie związków hodowców z całej Polski, w tym także z Bełchatowa, do którego należy opocznianin Łukasz Wijata.
Zwierzęta oceniane były przez licencjonowanych sędziów, dzień przed rozpoczęciem wystawy. Jedni oceniali króliki, a drudzy czyli drób ozdobny. Do ekspozycji swoich zwierzaków został zaproszony Łukasz Wijata, który tym razem wystawił kury ozdobne, m.in. rasy miraflerki, osiki, kury rasy pawłowskie, maran w odmianie pszenicznej, feniksy miniatury oraz puszyste kury jedwabiste (silk).
Takie wystawy to nie tylko atrakcja dla zwiedzających, ale także okazja do integracji hodowców, którzy wymieniają się doświadczeniami i dyskutują czyje ptaki są najpiękniejsze. Tym razem nie było wątpliwości, czyje, bo to właśnie ptaki wystawione przez pana Łukasza w konkursie indywidualnym jury oceniło najwyżej. Opocznianin zdobył tytuł championa i wicechampiona. Ze swoich osiągnięć opocznianin jest bardzo zadowolony. Sukcesów na kolejnych wystawach życzy nie tylko sobie, ale także kolegom.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (669) z dnia 7 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »