tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Nadzwyczajnie krótko

 

W środę, 15 czerwca w sali USC Urzędu Miejskiego odbyła się VIII sesja Rady Miejskiej, zwołana w trybie nadzwyczajnym na wniosek burmistrza. Obrady trwały raptem kwadrans, a ich głównym celem było zabezpieczenie środków własnych na największą z planowanych inwestycji ? budowę kanalizacji w gminie.
Stosowną uchwałą radni dokonali zmian w Wieloletniej prognozie finansowej gminy, wprowadzając do niej planowane wydatki w łącznej kwocie 18,5 mln zł (4,3 mln zł w 2012 roku i 14,2 mln zł w 2013 roku), które będą stanowiły 25% kosztów inwestycji ? wkład własny, jaki zgodnie z podpisanym z PGK porozumieniem gmina zobowiązała się pokryć. Wieloletnia prognoza finansowa, z wykazanymi zabezpieczonymi środkami na ten cel, stanowi załącznik do złożonego przez PGK projektu o dofinansowanie zadania ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt przechodzi obecnie kolejną, prawdopodobnie już ostatnią ocenę i być może wkrótce zapadnie decyzja dotycząca przyznania dotacji. Dodajmy, że od kilku miesięcy trwają już procedury przetargowe ? dwa największe przetargi ogłoszone w ramach inwestycji już zostały rozstrzygnięte, co więcej wybrane oferty opiewają na znacznie niższe kwoty niż pierwotnie zakładano. Oszczędności przetargowe będą znaczące. PGK jest przygotowane do realizacji zadania, czeka tylko na decyzję o przyznaniu dotacji.
W trakcie obrad radni przyjęli też zmiany w budżecie gminy, a także zatwierdzili dotację dla OSP w Opocznie z przeznaczeniem na obóz szkoleniowo?wypoczynkowy dla drużyny młodzieżowej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (728) z dnia 24 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »