tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Poświętne

 Nadzwyczajna w Poświętnem

 
Samorząd Poświętnego zaciągnął kolejne kredyty, mają dzięki temu być realizowane kolejne inwestycje, jednak zdaniem grupy radnych gmina popada w zadłużenie, jakiego jeszcze nigdy nie odnotowano

W minionym tygodniu, 17 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Poświętne odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Gminy i w związku z jej charakterem radni mieli zająć się tylko jedną kwestią - zaciągnięciem przez gminę dodatkowego kredytu w wysokości 480 tys. zł. Na sesji nie było ani sołtysów ani zaproszonych gości, ale za to dopisali radni - przybyło ich aż czternastu.
Kredyt jest konsekwencją złożenia przez gminę wniosku o dofinansowanie wykonania termomodernizacji Zespołu Szkół Samorządowych. Cała inwestycja miała pochłonąć 2 mln 600 tys. zł. Wkład gminy miał wynieść 95 tys. zł, teraz samorządowcy, aby zrealizować projekt musieli wyłożyć dodatkowe 480 tys. zł. Radni podczas nadzwyczajnej sesji usłyszeli od wójta Mieczysława Stępnia, że zaciągnięcie dodatkowego kredytu, to warunek pozyskania jakichkolwiek pieniędzy na ten cel. Według władz gminy, Urząd Marszałkowski nie był bowiem w stanie przyznać zakładanej wcześniej kwoty, dlatego też poproszono samorząd o zwiększenia wkładu własnego. Radni z Klubu Rozwój i Przyszłość Gminy Poświętne przypomnieli, że dług gminy Poświętne z dodatkowym kredytem wyniesie prawie 6 mln zł. Ostatecznie samorządowcy większością głosów poparli zaciągniecie kredytu, od głosu wstrzymali się jedynie radni skupieni w klubie. Wydatki gminy Poświętne w 2010 roku sięgną 13 mln 354 tys., dochody gminy wyniosą 7 mln 835 tys. zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (659) z dnia 26 Lutego 2010r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »