tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Nabrali nadziei i sił

 
Stowarzyszenie działające na rzecz osób niepełnosprawnych ?Budzimy Nadzieje? zorganizowało kolejną wycieczkę. Tym razem jednodniową do LicheniaWyjazd zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy i Miasta odbył się 10 września. Wzięło w nim udział pięćdziesiąt osób.
? W Licheniu chcieliśmy pomodlić się przed cudownym obrazem i doświadczyć atmosfery tego miejsca, aby nabrać więcej sił do zwykłego, codziennego życia ? relacjonują uczestnicy wycieczki.
W drodze grupa odwiedziła las grąbliński z drogą krzyżową oraz dwiema kapliczkami. W małej umieszczony jest kamień przeniesiony z głębi lasu, mający ? według wierzeń ? przedstawiać wypalone stopy Matki Bożej. Do kapliczki wchodzi się na kolanach i kładzie dłoń na kamieniu.
Już w Licheniu drzewiczanie zwiedzili stary kościół św. Doroty i dzwonnicę, z której roztacza się piękny widok na Licheń i okolicę. Następnie udali się do bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej ? pod względem wielkości pierwszej świątyni w Polsce, ósmej w Europie i dwunastej na świecie. Widzieli oczywiście obraz Matki Bożej Licheńskiej, koronowany w 1967 roku przez kardynała Stefana Wyszyńskiego. Korona została przysłana przez papieża Pawła VI, który nadał obrazowi tytuł ?Maryja ? Bolesna Królowa Polski?.
Wraz z pielgrzymami z całej Polski wzięli udział w nabożeństwie. Ciekawym akcentem przygotowanym przez pielgrzymkę gospodyń wiejskich okazał się stół z wiejskim jadłem, który odwiedzili również kapłani celebrujący mszę.
Po obiedzie był czas na spacer po parku przed bazyliką i do źródełka z uzdrawiającą wodą. Po krótkim odpoczynku nad Jeziorem Licheńskim otoczonym lasem, grupa wyruszyła w drogę powrotną i szczęśliwie przyjechała do Drzewicy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »