tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Na tropie elektrośmieci

 

Centrum UNEP/GRID w Warszawie organizuje ogólnopolski konkurs wiedzy pod hasłem ?Na tropie elektrośmieci?, skierowany do uczniów pierwszych i drugich klas gimnazjów. Będą oni reprezentować swoje szkoły w maksymalnie 14?osobowych zespołach. Szkoły zainteresowane udziałem mogą się zgłosić do 7 stycznia.
Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym ? edukacyjnym, który rozpocznie się 1 lutego, uczestnicy przeprowadzą ankiety na temat posiadanych sprzętów elektrycznych i elektronicznych, zidentyfikują najbliższe punkty odbioru elektrośmieci i wypełnią test wiedzy. Zespoły, które za realizację tych zadań otrzymają najwięcej punktów, przejdą do drugiego etapu. Ten rozpocznie się 25 marca i będzie polegał na zaplanowaniu i przeprowadzeniu kampanii informacyjnej dotyczącej elektrośmieci, skierowanej do społeczności szkolnej i lokalnej (opis przeprowadzonych działań wraz z dokumentacją zdjęciową) oraz na opracowaniu plakatu promującego zaplanowaną kampanię. Wyniki zostaną ogłoszone 7 maja.
Organizatorzy konkursu przewidzieli atrakcyjne nagrody. Zwycięska szkoła otrzyma edukacyjną tablicę multimedialną, uczniowie wchodzący w skład reprezentującego ją zespołu ? sprzęt sportowy, a nauczyciel pełniący funkcję opiekuna zespołu ? czytnik do e?booków. Nagrody za wyróżnienie to zestawy gier dla uczniów oraz wskaźnik laserowy dla opiekuna. Aby wziąć udział w konkursie należy do 7 stycznia wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej konkursu www.natropieelektrosmieci.pl/konkurs. Tu również można znaleźć szczegółowe informacje na temat konkursu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (806) z dnia 21 Grudnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »