tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 Na konkursie i debatach o samorządzie terytorialnym

 

18 kwietnia odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie, który jako gospodarz nie brał udziału w rywalizacji w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Gimnazjaliści rozwiązywali test składający się z 50 pytań, natomiast ich starsi koledzy zmierzyli się z testem zbudowanym z 70 pytań. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Damian Cieślak zdobywając 55 pkt, drugi był Maciej Szczepański (obaj ZSP nr 1) a trzeci Piotr Abramczyk (ZSP w Drzewicy). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli reprezentanci ZSP nr 1 (143 pkt) przed ZSP w Drzewicy (137 pkt) oraz Prywatnym Liceum (112 pkt).
W klasyfikacji indywidualnej wśród gimnazjalistów zwyciężył Kamil Pacan (Gimnazjum Prywatne), przed Dorotą Pałaszewską (Gimnazjum w Wygnanowie). Trzecie miejsce zajęła Izabela Malej (również Gimnazjum w Wygnanowie). Klasyfikację drużynową wygrali uczniowie z Gimnazjum Prywatnego (105 pkt), przed Gimnazjum w Wygnanowie (100 pkt). Trzecia była reprezentacja Publicznego Gimnazjum w Paradyżu (91 pkt). Najlepsi uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami, certyfikatami wiedzy o samorządzie terytorialnym oraz otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Ponadto najlepsza szkoła gimnazjalna otrzymała puchar przewodniczącego Rady Powiatu, a szkoła ponadgimnazjalna puchar starosty powiatu opoczyńskiego.
Po zakończonym konkursie odbyło się Młodzieżowe Forum Samorządności, którego tematem przewodnim były perspektywy rozwoju ludzi młodych na terenie powiatu opoczyńskiego. Licznie zgromadzona młodzież, w bardzo ciekawej debacie, pytała m.in. o sposoby walki z bezrobociem, zasady wypłaty pieniędzy z programów stypendialnych, realizowane plany inwestycyjne, stan finansów powiatu oraz perspektywy rozwoju ziemi opoczyńskiej. Przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego udzielali wyczerpujących odpowiedzi na stawiane przez młodzież pytania. Uroczystego podsumowania, już VIII edycji konkursu samorządowego dokonał wójt Krzysztof Nawrocki, a Bożena Kołtunowska, dyrektorka ZSZ w Żarnowie, w imieniu organizatora, wręczyła opiekunom uczniów biorących udział w konkursie okolicznościowe podziękowania, jako wyraz uznania dla ich pracy, włożonej w odpowiednie przygotowanie do konkursu.
Impreza spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród młodzieży i władz samorządowych. Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie, jako organizator przygotowuje się już do IX edycji tego konkursu. Z każdym rokiem rywalizacja szkół, które biorą udział w tym przedsięwzięciu stoi na wyższym poziomie, co świadczy o rosnącym prestiżu konkursu. Jego uczestnicy podkreślają wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny tej imprezy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »