tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Na Grunwald

 
Na piątek, 25 czerwca w Sulejowie zostały zaplanowane obchody 600–lecia bitwy pod Grunwaldem

Obchody rozpoczną się o godz. 14.00 „Biesiadą staropolską”. W tej części programu będzie można degustować potrawy staropolskie przygotowane przez członkinie KGW. Rzemieślnicy będą prezentować dawne rzemiosła takie jak, garncarstwo, kowalstwo, rzeźbiarstwo, wikliniarstwo. Dla widzów zaplanowano też warsztaty z zakresu garncarstwa i czerpania papieru.
Około 16.00 zostanie rozstrzygnięty konkurs dla uczniów szkół podstawowych z Sulejowa na szukanie śladów historii rycerstwa w Sulejowie. Zostaną wręczone nagrody drużynom, które przygotują najbardziej interesujący program wycieczki śladami rycerstwa i przewodnik turystyczny. Nie zabraknie też walk rycerskich, a po nich, dla złagodzenia nastrojów, wspólnych zabaw m.in. bieg rycerski, ścinanie głów kapusty, przeciąganie liny, kręcenie kołka. W scenerii średniowiecznej osady na Podklasztorzu będą się gromadzić rycerze przed wyprawą pod Grunwald. Kulminacyjnym punktem obchodów, wieczorem, około 20.00, będzie inscenizacja bitwy pod Grunwaldem. Organizatorzy zapewniają, że będzie to niesamowity spektakl z wykorzystaniem muzyki i świateł. Potem rycerze i sulejowska młodzież w strojach z epoki stoczą na szachownicy bitwę wojsk polsko–litewskich i krzyżackich.
Wszyscy odwiedzający biesiadę otrzymają, wydany z okazji 600–lecia bitwy pod Grunwaldem, komiks przedstawiający pobyt króla Jagiełły w Sulejowie oraz przeprawę przez Pilicę rycerstwa zdążającego na pola Grunwaldu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (676) z dnia 25 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »