tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Na Działkowej ciągle dziury

 
Latem kurz, wiosną i jesienią błoto. A przez cały rok doły, które utrudniają przejazd samochodem. Mieszkańcy ulicy Działkowej nie mogą się doczekać budowy drogi.

- Mieszkam tu od 30 lat i odkąd pamiętam, ta ulica zawsze tak wyglądała. Naprawę nawierzchni odkłada się z roku na rok, tymczasem w Bielowicach buduje się drogi dojazdowe do pól - mówi radny miejski Piotr Jóźwik, pokazując liczne dziury w utwardzonej nawierzchni. - Prawie co roku wymieniam samochód, bo po kilku miesiącach jazdy tą ulicą nie warto go remontować. Planuję rozpoczęcie działalności gospodarczej, ale w takiej sytuacji zastanawiam się, czy nie rozkręcić interesu w gminie Sławno, bo tutaj nie dojadą klienci - mówi inny mieszkaniec tej ulicy. Jeszcze inni narzekają także na brak oświetlenia - po zmroku jest tu tak ciemno, że nie ma możliwości ominąć kałuży. W takich warunkach w okresie jesienno-zimowym wracają ze szkoły dzieci.
Jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Techniczno-Inwestycyjnym Urzędu Miejskiego obecnie opracowywany jest projekt techniczny na budowę ulicy Działkowej. Przygotowuje go Biuro Projektowe „Omega” z Radomska za kwotę blisko 90 tys. zł. W ramach inwestycji planowana jest budowa drogi na odcinku 1150 m wraz z włączeniem w ul. Kuligowską, kanalizacją deszczową i oświetleniem ulicznym. Jednak dokumentacja projektowo-kosztorysowa będzie gotowa dopiero w grudniu przyszłego roku. Realizację zadania zaplanowano na lata 2010-2011. I niestety nie uda się jej przyspieszyć. Póki co muszą więc wystarczyć prace przy użyciu równiarki i walca, które prowadzone są w ramach bieżącego utrzymania dróg.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (643) z dnia 6 Listopada 2009r.
W dziale Opoczno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »