Drzewica

Młodzież nad Dunajcem

Kajakarstwo górskie

W miniony weekend młodzi górale Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica przebywali w Krościenku nad Dunajcem. Plany zakładały udział w regatach slalomowych zarówno w sobotę jak i niedzielę. Ze względu na pogodę zrealizowano je połowicznie.
Pierwszego dnia bez przeszkód odbyły się ogólnopolskie zawody slalomowe dla dzieci o puchar starosty nowotarskiego. Zawodnicy z Drzewicy, którymi opiekował się trener Piotr Podogrocki, wywalczyli dwa miejsca na podium i zajęli kilka wysoko punktowanych lokat.
Najlepiej spisał się Bartosz Orłowski. W konkurencji C–1 młodzików był drugi. Na piątym miejscu został sklasyfikowany Przemysław Nowak. W dwójkach kanadyjkach osada Bartosz Orłowski – Przemysław Nowak wywalczyła drugą pozycję. Na piątej zawody ukończyła dwójka Krzysztof Zych – Wojciech Klata.
W K–1 dziewcząt roczników 1998–1999 szósta była Dominika Gąsieniec. Oczko niżej sklasyfikowano Kasię Smolarską. Na dziewiątym miejscu uplasowała się Kinga Czarnecka. Z kolei w K–1 chłopców tych samych roczników Adam Kopczyński wywalczył piątą lokatę. Szósty był Jakub Szymański.
W niedzielę na Dunajcu miały zostać rozegrane regaty „O Puchar Pienin” w kategorii open oraz zawody wliczane do klasyfikacji Ligi Młodzików 2010. Organizatorom udało się przeprowadzić tylko puchar, w którym LKK wystawił do boju juniorów. Najlepszy wynik zanotowała dwójka kanadyjka Michał Madzio – Adrian Wlazło, zajmując piąte miejsce. W konkurencji K–1 Damian Stanik był jedenasty, natomiast Tobiasz Kowalski dwunasty.
Kiedy do rywalizacji przystępowali młodzicy nad Krościenkiem zawisły czarne chmury. Po pierwszym przejeździe w konkurencji K–1 chłopców nad torem rozpętała się wielka burza i jedyną słuszną decyzją było przerwanie oraz odwołanie regat.
W najbliższy weekend młodzież LKK ma wolne od startów, ale w ostatni weekend wakacji znowu jedzie w Pieniny, by wziąć udział w finałowych regatach Ligi Młodzików 2010. Zawody odbędą się w Szczawnicy.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (684) z dnia 20 Sierpnia 2010r.