Drzewica

Młodzicy na podium w Szczawnicy

Kajakarstwo górskie

Adam Kopczyński wywalczył drugie miejsce w K?1 młodzików

Bardzo dobre wyniki osiągnęli młodzi górale Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica podczas regat slalomowych w Szczawnicy. Podopieczni trenerów Piotra Podogrockiego i Michała Kiljanka wywalczyli cztery miejsca na podium i zajęli wiele punktowanych lokat.
Zawody na Dunajcu zostały zorganizowane przez Nowosądecki Okręgowy Związek Kajakowy, KS Pieniny i UKS Małe Pieniny Szczawnica. Zgromadziły reprezentantów dziesięciu klubów. LKK Drzewica wystawił do boju dwudziestu zawodników.
W sobotę, 25 sierpnia odbył się Mały Memoriał Anny i Artura Wernerów, który stanowił trzeci rzut Ligi Młodzików 2012. We wszystkich konkurencjach wystartowało prawie sto osad. Drzewiczanie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, osiągając znaczące sukcesy.
W K?1 chłopców świetnie popłynął Adam Kopczyński, który pokazał, że jest bardzo utalentowanym kajakarzem. Wywalczył 2. miejsce, pokonując wielu starszych zawodników. Punkty dla klubu zdobył ponadto Jakub Szymański, który zajął 10. lokatę. W kajakach mieliśmy trzech debiutantów. Przemysław Szpinek był 21., Aleksander Kopczyński 27. a Jakub Kałużny 29.
W K?1 dziewcząt najlepszy rezultat zanotowała Dominika Gąsieniec, zajmując szóstą lokatę. Do pierwszej dziesiątki weszły również Katarzyna Smolarska (8.) i Klaudia Raczyńska (10.). Kinga Czarnecka zajęła miejsce 12., Agata Król 13. a debiutujące w regatach Julia Kaźmierczyk (jako zawodniczka LKK) i Katarzyna Bartos odpowiednio 17. i 18.
Do konkurencji kanadyjek jedynek przystąpiło siedmiu zawodników z Drzewicy. Z miejsca na podium cieszył się Wojciech Klata, który był 3. Adam Gąsiorowski zajął 4. pozycję, Szymon Zawadzki 5., Krzysztof Zych 7., Michał Franczak 12., Maciej Bartos 15. a Filip Młodawski 19. Dwaj ostatni startowali w zawodach po raz pierwszy w życiu.
Kolejne podium przyniosła nam konkurencja C?1 młodziczek. Tu sukces zanotowała Dominika Gąsieniec, uzyskując 3. rezultat. Na 6. pozycji została sklasyfikowana Katarzyna Smolarska, na 10. Klaudia Raczyńska.
Bardzo dobrze popłynęły drzewickie dwójki kanadyjki. Osada Krzysztof Zych ? Wojciech Klata po raz kolejny w sezonie stanęła na podium. Tym razem wywalczyła drugie miejsce. Dwójka Adam Gąsiorowski ? Michał Franczak była czwarta.
Drugiego dnia zawodów rozegrano 52. Międzynarodowy Memoriał Anny i Artura Wernerów. Regaty zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski odbywały się w kategorii open, przy czym prawo startu w każdej konkurencji miały także cztery najlepsze osady z soboty.
LKK reprezentowało siedmiu młodzików i jeden junior. W rywalizacji z dużo starszymi zawodnikami nasza młodzież nie miała większych szans, ale dzięki występowi zebrała kolejną porcję slalomowego doświadczenia.
W K?1 mężczyzn Adam Kopczyński zajął 14. miejsce. W C?2 osada Zych ? Klata była 6., a dwójka Zawadzki ? Franczak 9. Do konkurencji kanadyjek mężczyzn przystąpiło czterech zawodników z Drzewicy. Jedyny junior, Przemysław Nowak, został sklasyfikowany na 14. pozycji. Adam Gąsiorowski zajął miejsce 16., Wojciech Klata 17. a Szymon Zawadzki 19. Najbliżej podium była Dominika Gąsieniec, która w C?1 kobiet wywalczyła 4. lokatę.
W klasyfikacji drużynowej, obejmującej dwa dni regat, LKK zajął trzecie miejsce z dorobkiem 126 pkt. To bardzo dobry wynik, zważywszy, że punkty zdobywali tylko młodzicy. Wygrał Start Nowy Sącz (274 pkt) przed Pieninami Szczawnica (187 pkt). Sklasyfikowano dziesięć klubów.
A już w najbliższy weekend drzewiccy górale będą pływać na torze w Leśnej (woj. dolnośląskie), blisko granicy z Czechami i Niemcami. Zostanie tam rozegrany Puchar Kwisy oraz kolejny rzut Pucharu Polski i Ligi Młodzików.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (790) z dnia 31 Sierpnia 2012r.