tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Mundury dla uczniów ZST

 
Ministerstwo Obrony Narodowej wspomogło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym

We wtorek, 17 grudnia w Zespole Szkól Technicznych w Mroczkowie Gościnnym finalizowano pierwszą część zamówienia sprzętu dla klasy ze specjalizacją wojskową. Młodzież została wyposażona w kompletne mundury oraz plecaki, saperki i inne akcesoria używane przez żołnierzy.
Realizacja przedsięwzięcia wynika z wprowadzonej w bieżącym roku szkolnym innowacji pedagogicznej. W jej ramach placówka realizuje treści nauczania oraz organizuje czteroletni cykl nauki, opierając się na specjalnym programie i umowie zawartej z Jednostką Wojskową Komandosów w Lublińcu.
Dzięki spełnieniu przez ZST określonych wymogów Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało nieodpłatnie szkole sprzęt wojskowy. ? Ta współpraca nie tylko poszerza ofertę edukacyjną i otwiera przed uczniami nowe horyzonty, lecz także daje przepustkę do grona szkół na stałe współpracujących programowo z Wojskiem Polskim ? zaznacza dyrektor ZST, Damian Pietrasik.
W stosunkowo krótkim okresie prowadzenia w szkole specjalizacji wojskowej, młodzież ZST uczestniczyła w obozie szkoleniowym w Lublińcu. Miała okazję zapoznać się pracą jednostki. Wspólnie z komandosami wykonywała zadania terenowe z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie sprzętu wojskowego, tj. urządzeń noktowizyjnych i termowizyjnych, broni oraz specjalistycznych pojazdów bojowych.
Dodajmy, że uczniowie wraz z żołnierzami Wojsk Specjalnych "Grupy Raptor" byli organizatorami niedawnych Manewrów Militarnych Młodzieży Szkolnej i wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem replik broni palnej. Na wiosnę ? oprócz zajęć programowych, tj. edukacji wojskowej ? planowany jest kolejny kilkudniowy obóz szkoleniowy w jednostce wojskowej.
Uczniowie zaakceptowali także projekt emblematu, który będzie ich znakiem rozpoznawczym i oczywiście ozdobą umundurowania.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »