tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Mroźne przełaje

 
Mimo wysokich mrozów trwa sezon kolarstwa przełajowego, który wkracza w decydującą fazę

W miniony weekend kolarze LKK LUKS Sławno uczestniczyli w dwóch kolarskich wyścigach przełajowych. Trener Przemysław Gierczak zdecydował się na starty z konieczności, ponieważ podczas przyszłorocznych mistrzostw Polski w kolarskich przełajach zawodnicy będą ustawiani na starcie według challange’u Polskiego Związku Kolarskiego a nasi kolarze mają mało startów a co za tym idzie zdobytych punktów.
W sobotę, ścigali się w wyścigu Pucharu Polski w Złotym Potoku w gminie Janów. Organizatorzy skrócili nieco dystanse z uwagi na 10–stopniowy mróz. W rywalizacji kobiet wygrała Marzena Wasiuk z Ełku, na czwartej pozycji uplasowała się Barbara Stanisławiak a tuż za nią na miejscu piątym wyścig ukończyła Agnieszka Rek. W wyścigu juniorek wygrała Katarzyna Wilkoś z Brzózy Królewskiej, na drugiej pozycji zameldowała się Marta Turoboś.
Wśród juniorek młodszych na pozycji siódmej do mety dojechała Maria Ziółkowska. W wyścigu juniorów młodszych Maksymilian Jędrzejczyk ukończył zmagania na miejscu dziewiątym.
W niedzielę kolarze uczestniczyli w I Ogólnopolskim Wyścigu Przełajowym o puchar wójta gminy Poczesna. Zawodnicy ze Sławna poprawili swoje pozycje.
W wyścigu kobiet na najniższym stopniu podium stanęła Barbara Stanisławiak. Miejsce drugie w rywalizacji juniorek wywalczyła Marta Turoboś. W wyścigu juniorek młodszych Maria Ziółkowska zajęła czwarte miejsce. Lepiej wypadli również juniorzy młodsi. Maksymilian Jędrzejczyk zajął piąte miejsce, a Dominik Kłobucki dojechał do mety na miejscu siódmym.
W najbliższym czasie kolarze skupią się na przygotowaniach do mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, które odbędą się 10 stycznia w Szczekocinach. Być może jeszcze w tym roku wystartują w wyścigach w Jarocinie.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (650) z dnia 22 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »