tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Most w przebudowie

 Prace na moście ruszyły w końcu czerwca


Ruszyły prace przy rozbudowie mostu w Radzicach Dużych. Wykonawca inwestycji, Przedsiębiorstwo Produkcyjno?Usługowe ?Kawecki? z Ćmińska koło Miedzianej Góry, rozpoczęło prace 28 czerwca i ma je zakończyć do połowy grudnia. W tym czasie górna część mostu zostanie zdemontowana i zbudowana od nowa.
Roboty na moście, w ciągu drogi powiatowej, będą prowadzone na odcinku długości 84,4 m. Póki co trwają prace rozbiórkowe. Następnie wykonawca wymieni izolację i nawierzchnię jezdni, wybuduje krawężniki i kapy chodnikowe, uporządkuje odwodnienia, naprawi i wymieni zniszczone lub uszkodzone elementy wyposażenia mostu oraz umocni stożki i skarpy nasypów przy przyczółkach budowli. Po zakończeniu inwestycji długość mostu ze skrzydełkami wyniesie 54,4 m, szerokość 10,8 m. Każdy z dwóch pasów ruchu będzie miał 3 m szerokości, jednostronny chodnik i jednostronne pobocze po 1,5 m.
Remont mostu pochłonie 992.873,59 zł brutto. Są to koszty robót budowlanych, do których należy doliczyć jeszcze pochodne. Całkowity koszt inwestycji zamknie się kwotą 1 mln 5 tys. zł. Połowa wynikającej z przetargu kwoty zostanie pokryta środkami z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury, o które skutecznie ubiegały się władze powiatu. Pozostałe koszty pokryją w równych częściach powiat i gmina Drzewica.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (731) z dnia 15 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »