tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 "Moc" w Radzicach

 
Z okazji Dnia Zdrowego Śniadania uczniowie klas 0?III Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc", przygotowując zdrowy i pożywny posiłekUczniowie wiedzą, że śniadanie daje mocBadania pokazują, że od 40 do 60% polskich dzieci z klas I?III szkół podstawowych nie je rano posiłku i nie zabiera drugiego śniadania do szkoły. Program edukacyjny pod hasłem "Śniadanie daje moc" powstał, by to zmienić.
Działania monitorowane przez dyrektorkę Dorotę Królik zachęciły dzieci ze szkoły w Radzicach do zorganizowania wspólnego pożywnego śniadania. Zanim uczniowie przystąpili do przygotowania tego najważniejszego posiłku dnia, zostali zaznajomieni z dwunastoma zasadami zdrowego odżywiania. Prelekcję poprowadziły wychowawczynie: Danuta Pękala, Stanisława Gruszczyńska, Barbara Rogulska, Joanna Matysiak i kierowniczka świetlicy Maryla Barul. Nauczycielki przypomniały uczniom, że śniadanie jest niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu.
Uczniowie klas młodszych samodzielnie przygotowali kolorowe kanapki, które później ze smakiem zjedli, popijając herbatą lub mlekiem. Na stole pojawiły się także koktajle jogurtowe oraz owoce.
Uczniowie zakończyli spotkanie stwierdzeniem, iż z pewnością śniadanie daje moc!


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (856) z dnia 6 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »