tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Mistrzowie chemii

 


Fundacja Orlen ? Dar serca kontynuuje ogólnopolski program stypendialny ?Mistrzowie chemii?, przeznaczony dla uczniów ostatnich klas gimnazjum.
Stypendystami programu mają szansę zostać uczniowie, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce oraz wykazują się osiągnięciami w dziedzinie chemii i zaangażowaną postawą społeczną. Ogólnopolska rekrutacja do programu odbywać się będzie dwuetapowo. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza on?line na stronie internetowej Fundacji oraz przesłanie do końca kwietnia dokumentów określonych regulaminem. Uczniowie z województw północnej i centralnej Polski składają papiery do szkoły w Toruniu, natomiast młodzież z województw południowych ma szansę na podjęcie nauki w krakowskim technikum. Spośród kandydatów do stypendium zostaną wybrani uczniowie, którzy następnie muszą przejść ścieżkę rekrutacji do szkoły (tzw. ?logowanie?), zgodnie z wymogami systemu oświatowego. Do programu stypendialnego zostaną zakwalifikowani kandydaci, którzy w obydwu etapach otrzymają łącznie największą liczbę punktów, przyznanych przez komisję stypendialną.
W ramach stypendium fundacja pokrywa koszty związane z edukacją, w tym zakup podręczników i pomocy szkolnych, udziału w programie zajęć dodatkowych, określonych przez szkołę oraz opłaca pobyt w internacie wraz z wyżywieniem. Dodatkowo stypendyści otrzymują od Fundacji comiesięczne kieszonkowe na pokrycie osobistych wydatków, związanych z nauką.
Informacje i dokumenty dotyczące stypendium ?Mistrzowie chemii? dostępne są na stronie www.orlendarserca.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (823) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »