tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Mistrzostwa Polski w zjeździe

 
Kajakarstwo górskiePiotr Szczepański wspólnie z Marcinem Pochwałą został podwójnym mistrzem Polski w zjeździe kajakowymNa Dunajcu w Nowym Sączu rozegrano 69. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Zjeździe Kajakowym. Zawody zorganizowana przez Polski Związek Kajakowy i KS Start Nowy Sącz miały się odbyć we wrześniu, ale ze względu na niski stan rzeki zostały przesunięte na drugi weekend października. Większej wody i tak jednak nie było.
Do rywalizacji w nieolimpijskich konkurencjach przystąpili głównie specjaliści od slalomu, choć swoich reprezentantów miały również kluby kajakarstwa klasycznego z Krakowa, Katowic i Czechowic?Dziedzic. Na płytkim Dunajcu zdecydowanie lepiej radzili sobie górale.
Mimo że w mistrzostwach nie wystąpili zawodnicy Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica, którzy już zakończyli sezon, drzewickich akcentów nie brakowało. Wśród uczestników byli bowiem wychowankowie LKK, reprezentujący Krakowski Klub Kajakowy. Ich łupem padło sześć medali.
Mistrzostwa rozpoczęły się od sprintu na trasie liczącej około pół kilometra. O klasyfikacji końcowej decydował łączny czas dwóch przejazdów.
Największy sukces stał się udziałem Piotra Szczepańskiego, który wspólnie z Marcinem Pochwałą wywalczył złoty medal w C?2. Junior Michał Kołomański, pływający w dwójce kanadyjce z Erykiem Lejmelem, zajął siódmą pozycję w kategorii open. Z medalu cieszyła się Natalia Pacierpnik. Najlepsza polska slalomistka zdobyła srebro w K?1 kobiet.
Drugą i zarazem główną konkurencję regat stanowił zjazd kajakowy na trasie Biegonice ? most heleński. Zawodnicy pokonywali odcinek o długości ponad 4 km.
Po raz kolejny świetnie popłynęła osada Piotr Szczepański ? Marcin Pochwała. Olimpijczycy z Londynu nie mieli żadnych problemów ze zwycięstwem, zdobywając swój drugi złoty medal. Mistrzostwo Polski juniorów wywalczyła dwójka kanadyjka Michał Kołomański ? Eryk Lejmel. Medalowa kolekcja Natalii Pacierpnik wzbogaciła się o krążek za trzecie miejsce. Paweł Reszelewski zajął piątą pozycję w K?1 juniorów.
Ekipa KKK z drzewiczanami w składzie cieszyła się także z mistrzostwa Polski w konkurencji zespołowej C?2x3. Złoto wywalczyła drużyna, w skład której wchodziły osady: Michał Kołomański ? Eryk Lejmel, Karol Kasprzak ? Marcin Kasprzak i Paweł Reszelewski ? Marcin Pochwała.
Podsumowanie mistrzostw i wręczenie medali miało miejsce na rynku w Nowym Sączu. Było to jednocześnie zakończenie sezonu kajakarstwa górskiego w naszym kraju.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (797) z dnia 19 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »